Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.03.2020 - 00:01

Fender Tom Morello Stratocaster

Když kytarista Rage Against The Machine Tom Morello zakládal dnes u neexistující kapelu Audioslave, přibyl v jeho arzenálu modifikovaný Fender Aerodyne Stratocaster s nápisem Soul Power, na který pravidelně hrál až do roku 2007. Originál, jenž je v současné době vystaven v newyorském Metropolitním muzeu umění, se firma Fender rozhodla detailně okopírovat a výsledkem je signovaný model Fender Tom Morello Stratocaster.

K olšovému korpusu chráněnému lesklým polyesterovým lakem je přišroubován javorový krk s modernějším C-profilem, nesoucím palisandrový hmatník s 22 středně silnými pražci a proměnlivým radiusem 9.5 – 14 palců. Zvolené řešení napomáhá k pohodlnější hře akordů v nižších polohách a u vyšších poloh umožňuje razantnější bending.

Do zrcadlového pickguardu je usazen kobylkový minihumbucker Seymour Duncan Hot Rails Strat SHR-1B, jemuž ve střední a krkové pozici sekundují dva sigle coily Fender Noiseless. Ovládání tvoří pětipolohový nožový přepínač, společná hlasitost, dvě tónové clony (singly) a v dolním rohu těla je usazen páčkový kill switch.

Ve vyfrézované šachtě je zapuštěno dvojzvratné uzamykatelné vibrato Floyd Rose FRT-O2000 se zámky strun na nultém pražci širokém 42.5 mm, ladění obstarávají uzamykatelné strojky Fender Deluxe a nechybí trámcový srážeč strun. U hardwaru zvolil výrobce trochu netradiční řešení, kdy pochromované kovové součásti doplňuje vibrato v matně černé úpravě.

Fender Tom Morello Stratocaster bude dostupným v černém laku, kterým je stříkána i hlavice se stříbrným logem. Cena modelu, jehož výrobu obstarává továrna v mexické Ensenadě, byla nastavena na cca 37200 Kč včetně luxusního pevného pouzdra.

Tagy Fender Fender Tom Morello Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY