Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Tom DeLonge v pololubové verzi Starcaster

Po signovaném Stratu, který se stal jedním z nejúspěšnějších modelů Fenderu posledních let, přichází výrobce s dalším nástrojem navrženým ve spolupráci s kytaristou punkrockových Blink-182. Novinka nesoucí označení Fender Tom DeLonge Starcaster, jejíž oficiální distribuce startovala včera, tentokrát dostala pololubovou konstrukci a obdobně jako DeLongeův Stratocaster nabízí přímočarou koncepci s jednoduše řešenou elektronikou, razantním zvukem a herním komfortem.

Offsetový korpus s centrálním masivním blokem má stěny lepeny z laminovaného javoru, šroubovaný krk s pohodlným profilem Modern-C je vyroben z tepelně upraveného javoru, jemuž sekunduje palisandrový hmatník opatřený radiusem 12 palců pro bezproblémový bending strun, a 22 pražci medium jumbo. Ořech ze syntetické kosti je široký 42 mm a pro nástroj je typická i fenderovská délka menzury vyměřená na 25,5 palců.

Stejně jako předchozí podpisový Strat je i Starcaster vybaven pouze jedním kobylkovým humbuckerem firmy Seymour Duncan, ovšem na rozdíl od Stratocasteru osazeného Invaderem SH-8 byl zvolen typ SD Custom SH-5 vyznačující se pevnými basy, výraznými středy a vzdušnými výškami, což tomuto snímači vyneslo přezdívku „PAF na steroidech“. Díky středně silnému výstupu, malému keramickému magnetu a speciálně vinutým cívkám je SH-5 schopen produkovat i křišťálově čistý zvuk s transparentním projevem.

Detailnímu podání vyšších frekvencí navíc napomáhá okruh Treble Bleed na potenciometru Volume, který při staženém ovladači hlasitosti zamezuje úbytku těchto pásem v signálu. Hardware s klasicky nebo černě chromovaným povrchem sestává ze struníku stopbar, pevné kobylky tune-o-matic a ladicích uzamykatelných mechanik Fender Deluxe Staggered s odstupňovanou výškou hřídelí.

Stylový Fender Tom DeLonge Starcaster, u něhož byla oproti předloze z poloviny sedmdesátých let zvolena velká stratovská hlavice, je k dispozici v barevných úpravách Satin Shoreline Gold, Satin Surf Green, Satin Olympic White či Satin Shell Pink krytých matným uretanovým lakem. Výrobu dostala na starost indonéská pobočka, v případě amerického trhu byla cena nastavena těsně pod hranicí 1200 dolarů.

Tagy Fender Fender Tom DeLonge Starcaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY