Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Susan Tedeschi Signature Telecaster

Dlouho očekávaný první podpisový model bluesové ikony Susan Tedeschi je zde. Fender Susan Tedeschi Signature Telecaster vychází z jejího oblíbeného Telecasteru American Standard z roku 1993, jenž se objevil na obalu Susanina přelomového alba Just Won't Burn (1998). Originálu kromě jiného odpovídá i barevná úprava v zeleném odstínu Aged Carribean Mist s čtyřvrstvým želvovinovým pickguardem, ovšem oproti předloze bez samolepek a autogramů různých muzikantů psaných černým fixem. Podle slov výrobce nabízí novinka autentický tón, inspirující hratelnost a jednoduchou sofistikovanost Susaniny klasické verze z devadesátých let.

Olšový korpus krytý lesklým polyuretanovým lakem doplňuje krk z jednoho kusu javoru opatřený štíhlejším profilem Tedeschi-C a saténovým povrchem, palisandrový hmatník o radiusu 9,5 palce nese 22 středně silných pražců medium jumbo a kostěný ořech široký 42 mm. Zvuk přenáší dvojice speciálně navržených jednocívkových snímačů Custom Susan Tedeschi Single-Coil Tele ovládaný třípolohovým přepínačem, potenciometrem společné hlasitosti a pokročilejší tónovou clonou Master TBX.

Obvod Fender TBX (Treble Bass Expander), který rozšiřuje výslednou paletu tónů, se skládá z duálního potenciometru s odpory 250 kOhm a 1 MOhm, fóliového kondenzátoru 0,022 mF a odporu s hodnotou 0,25 W. Od nuly do zhruba poloviny dráhy funguje TBX jako standardní tónová clona, poté se snižuje odpor a do zesilovače je posíláno více basů, výšek, presence a výstupu.

Struny ukotvené skrz tělo procházejí modernější Tele-kobylkou s ocelovými blokovými kameny a míří do firemních celokovových ladicích strojků kombinovaných se srážečem strun EH. Kovové komponenty jsou kryty vrstvou niklu a chromu, šachta pro šroub nastavující výztuhu krku je stejně jako u většiny kytar ze současné produkce Fenderu umístěna na hlavici.

Oficiální cena modelu Fender Susan Tedeschi Signature Telecaster se pohybuje těsně pod hranicí 2200 eur včetně kvalitního pevného pouzdra Fender Deluxe s interiérem v černém sametu. Nástroj by měl být na evropském trhu dostupný pravděpodobně v průběhu srpna.

Tagy Fender Fender Susan Tedeschi Signature Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY