Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.09.2020 - 00:01

Fender Shawn Mendes Foundation Musicmaster

Do nástrojové kolekce Fender Artist  přibyla signatura Shawn Mendes Foundation Musicmaster, postavená pro kanadskou superstar Shawna Petera Raula Mendese. Původně studentský model se zkrácenou menzurou, který firma začala vyrábět v polovině padesátých let, se společně s příbuznými edicemi Duo-Sonic nebo Mustang opět dostává do módy, o čemž svědčí také několik současných reedicí zařazených do série Player. Novinka zaštítěná Mendesovým jménem představuje další formu podpory zpěvákově charitativní nadaci Shawn Mendes Foundation.

Olšový korpus doplňuje javorový krk s C-profilem, připevněný k tělu čtyřmi vruty přes chromovaný gravírovaný plát, hmatník z identického materiálu o radiusu 9.5 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo a ořech ze syntetické kosti široký 42 mm. Menzura je oproti standardní délce 25.5 palců zkrácena na rozměr 24 palců.

Kytara využívá kobylkový single coil Tex-Mex Strat, jemuž sekunduje krkový humbucker Player Series s magnetem Alnico 2. Snímače jsou ovládány třípolohovým páčkovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou s integrovaným push/pull spínačem rozepínajícím cívky humbuckeru.

Struny jsou ukotveny skrz korpus a přes hardtail kobylku STB opatřenou ocelovými kameny míří do firemních celokovových ladicích strojků. Hardware má niklochromovou povrchovou úpravu a nástroj je z továrny seřízen na struny Fender 250L NPS .009 – .042.

Fender Shawn Mendes Foundation Musicmaster bude dostupný v bílém laku zdobeném grafikou ve vintage stylu „Flower Power“ v kombinaci se speciálním třívrstvým pickguardem „Prairie Grass“. Oficiální evropská cena této limitované edice, jež je vyráběna v mexické pobočce značky, byla nastavena těsně pod hranicí 800 eur

Tagy Fender Fender Shawn Mendes Foundation Musicmaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY