Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.05.2019 - 00:01

Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster

Na zimním veletrhu NAMM, kde byla představena exkluzivní série Fender Rarities, výrobce oznámil, že jednotlivé modely této řady budou na trh uvolňovány v měsíčních intervalech. První nástroj v podobě Rarities Flame Maple Top Stratocasteru zamířil do distribuce v dubnu a pro květen byla vyhrazena premiéra limitované edice Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster.

Masiv korpusu lepený ze dvou kusů jasanu doplňuje top z výběrového červeného mahagonu s výraznou kresbou, šroubovaný javorový krk s výztuhou Bi-Flex a kulatějším profilem Modern Deep C nese hmatník ze stejného materiálu o radiusu 9.5 palce, osazený 22 středně silnými pražci s vyšším profilem a kostěným ořechem širokým 42.8 mm.

Do čtyřvrstvého želvovinového pickguardu je usazen krkový single coil Custom Shop "Twisted" SC Tele s transparentním projevem a masivnějšími středy a pro kobylkovou pozici byl vybrán snímač Vintage-Style Single-Coil Tele se zvukem starších Alnico modelů z 50. let. Klasicky pojaté ovládání sestává ze samostatné hlasitosti, tónové clony a třípolohového nožového přepínače.

Struny ukotvené skrz tělo procházejí kobylkou s vaničkovou základnou uchycenou čtyřmi vruty, trojice kompenzovaných válečkových kamenů je vyrobena z mosazi, což pozitivně ovlivňuje rezonanci i sustain tónu a ladění mají na starost firemní strojky s uzavřenou mechanikou a perleťovými rondely. Veškeré kovové části mají zlatou povrchovou úpravu.

Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster v transparentním polyuretanovém laku se v celosvětové distribuci objeví v počtu 200 kusů. Cena novinky by se měla pohybovat v identických relacích jako u předchozího modelu Rarities Flame Maple Top Stratocaster, který je na českém trhu k mání za cca 65 300 Kč včetně stylového pevného pouzdra.

Tagy Fender Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY