Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.06.2019 - 00:01

Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster

Fender plní, co na zimním veletrhu NAMM slíbil, a pokračuje v rozšiřování limitované kolekce el. kytar řady Rarities, tvořené celkem devíti modely, jenž jsou do distribuce uvolňovány s měsíční periodicitou. Červen se nese ve znamení speciální verze Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster v odstínu Plasma Red Burst.

Základ korpusu je sestaven ze dvou kusů olše a pro top byly v tomto případě zvoleny pláty fládrovaného jasanu. Krk z jednoho kusu očkového javoru s profilem '60s C je vyráběn metodou používanou v 50. letech, hmatník o radiusu 9.5 palce nese 21 středně silných pražců a ořech z pravé kosti široký 42 mm. Šroub pro nastavení výztuhy je podobně jako u starších Stratů uložen v patce krku.

Kytara využívá trojici pečlivě kalibrovaných single coilových snímačů Custom Shop '54 Strat doplněných tradičně koncipovanou elektronikou s pětipolohovým přepínačem, hlasitostí a dvěma tónovými clonami. Kobylka vychází z původní verze Synchronized s šesti kotvícími vruty a kameny z ocelového plechu, ladění obstarávají vintage strojky Fender Deluxe PVSL (Pure Vintage Single Line) s malými oválnými rondely.

Z důvodu zachování optimálních rezonančních vlastností byly u tohoto Stratocasteru použity dva rozdílné typy finálního nástřiku – krk je chráněn vrstvou odolného polyuretanu a na povrch těla byl nanesen tenký film nitro laku, jenž umožňuje dřevu přirozeně dozrávat a plně projevit svůj zvukový charakter.

Limitovaný model Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster bude dostupný i na českém trhu, kde se jeho cena má pohybovat okolo 65 300 Kč včetně luxusního pevného pouzdra.

Tagy Fender Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY