Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.11.2021 - 00:01

Fender Pink Paisley a Black Paisley Acoustasonic Telecaster

Hybridní elektroakustický Fender Acoustasonic Telecaster měl premiéru v roce 2019 a představoval první model dané řady, v jehož stopách následovaly verze Acoustasonic Stratocaster a Jazzmaster. Telecaster byl doposud nabízen v odstínech Sunburst, Crimson Red, Black, Natural, Steel Blue nebo exkluzivních provedeních s exotickými dřevy ziricote a cocobolo. K těmto variantám nyní výrobce přidává dvojici limitovaných verzí Pink Paisley a Black Paisley Acoustasonic Telecaster s psychedelickým designem odkazujícím na šedesátá léta.

Acoustasonic Telecaster disponuje masivním smrkovým topem (sitka), mahagonovým korpusem a ze stejného materiálu je vyroben také krk s profilem Modern Deep-C, přišroubovaný k tělu přes ergonomicky tvarovaný spoj. Ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 pražců, ořech ze směsi Graph Tech TUSQ je široký 42.8 mm a na hlavici najdeme šachtu pro nastavení výztuhy Bi-Flex.

Kytara využívá patentovanou technologii SIRS (Stringed Instrument Resonance System) a zvuk je snímán trojicí snímačů, sestávající z pieza Fishman U-ST uloženého v asymetrické kobylce, magnetického single coilu Fender Acoustasonic Noiseless N4 a interního enhanceru Fishman. Firemní celokovové ladicí strojky mají optimalizované délky hřídelí, zajišťující potřebný úhel, svíraný strunami za nultým pražcem.

Integrovaný digitální okruh Acoustic Engine nabízí deset různých zvukových režimů, které lze volit pomocí pětipolohového switche a ovladače Mod. Aktivní elektronika s baterií dobíjitelnou přes micro-USB port umožňuje vybírat z následujících voicingů:

Electric (pozice 1): mod A – Fender Electric Clean, mod B – Fender Electric Fat/Semi-Clean
Acoustic & Electric (pozice 2): mod A – Sitka Spruce/Mahogany Dreadnought, mod B – Blend spojující vlastnosti el. a ak. kytar
Percussion + Enhanced Harmonics (pozice 3): mod A – Sitka Spruce/Brazilian Rosewood Dreadnought, mod B – perkusivnější atak + bohaté harmonické
Alternative Acoustics (pozice 4): mod A – Engelmann Spruce/Maple Small-Body, mod B – Sitka Spruce/Mahogany Dreadnought
Core Acoustics (pozice 5): mod A – Sitka Spruce/Rosewood Dreadnought, mod B – Alpine Spruce/Rosewood Auditorium

Oficiální cena limitovaných edicí Fender Pink Paisley a Black Paisley Acoustasonic Telecaster se v případě evropského trhu pohybuje okolo hranice 1950 eur, součástí dodávky je kvalitní gig bag (Deluxe 1225 GB), servisní klíče a další doplňky. Podle posledních informací by měla být pro Evropu vyhrazena černá varianta, zatímco na americký trh zamíří nástroje v růžovém odstínu.

Tagy Fender Fender Pink Paisley Acoustasonic Telecaster Fender Black Paisley Acoustasonic Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY