Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Parallel Universe II Tele Mágico

Na českém trhu se v brzké době objeví předposlední zástupce loňské speciální nástrojové kolekce Fender Parallel Universe II, kterým je model PU II Tele Mágico, vycházející z produktové řady Telecaster Thinline s polodutým tělem. Na vývoji tohoto kousku, osazeného několika pro značku méně tradičními prvky, spolupracoval špičkový kytarář firemního Custom Shopu Ron Thorn, jenž jako jeden z prvních luthierů získal prestižní titul Principal Master Builder.

Pro stavbu korpusu byl zvolen lehký bahenní jasan, krk je vyroben z jednoho kusu plamínkového javoru s proměnlivým Soft V-C profilem a typickým ořechovým „skunk stripem“ kryjícím šachtu výztuhy, hmatník z javoru s identickou kresbou a radiusem 12 palců nese 21 středně silných pražců medium jumbo a nultý pražec z pravé kosti široký 42 mm.

Luxusní vzhled dodává tomuto Telecasteru jak perleťový pickguard či rámečky snímačů, tak i lemovka horních hran těla a hmatníku plus obdélníkové poziční značky, vyrobené z identického materiálu. Struny kotví skrz tělo, kobylka Vintage Tele „Cut-Off“ představuje zkrácenou verzi lety ověřeného klasického modelu s ocelovou vaničkovou základnou a trojicí kompenzovaných mosazných kamenů, na hlavici najdeme stylové ladicí strojky Gotoh s perleťovými rondely a srážeč strun EH.

Pro Tele Mágico zvolil Thorn dvojici custom snímačů Fender Gold Foil, produkujících expresivní středy, krystalické výšky a krémové basy. Ovládání tvoří společná hlasitost, tónová clona a místo standardního nožového switche byl použit páčkový přepínač. Kovové komponenty mají niklochromový povrch.

Fender Parallel Universe II Tele Mágico má být dostupný v transparentních lacích Trans Surf Green nebo Trans Daphne Blue krytých lesklou finální vrstvou uretanového laku. Cena se pohybuje okolo hranice 66800 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra Surf Green Parallel Universe, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Fender Fender Parallel Universe II Tele Mágico

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY