Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Nile Rodgers Hitmaker: libový Strat z Custom Shopu

Mistři kytaráři z Fender Custom Shopu skládají poklonu dnes už legendárnímu titánovi moderní hudby Nile Rodgersovi, jehož signovaný model kytary s označením Nile Rodgers Tribute "Hitmaker" Stratocaster se v těchto dnech objevil v novém katalogu firmy Fender. Pokud vám jméno tohoto výborného muzikanta a skladatele nic neříká, tak zkuste dočíst následující odstavec do konce - myslím, že z výběru (zdaleka ne úplného) alb a skladeb, na kterých se Rodgers autorsky podílel, si alespoň částečně uděláte představu o invenčním potenciálu a šíři jeho talentu.

Skladby a alba, u jejichž zrodu stál společně s Rodgersem i letitý Fender Strat Hitmaker: David Bowie (Let’s Dance, 1983), Dianna Ross (Diana, 1980), Debbie Harry (Koo Koo, 1981), Duran Duran (The Reflex, The Wild Boys, 1984; Notorious, 1986), Madonna (Like a Virgin, 1984), INXS (Original Sin, 1983), Robert Plant (The Honeydrippers: Volume One, 1984), Jeff Beck (Flash, 1985), Thompson Twins (Here’s to Future Days, 1985), Mick Jagger (She’s the Boss, 1985), Al Jarreau (L is For Lover, 1986), Steve Winwood (Back in the High Life, 1986), B-52’s (Cosmic Thing, 1989), The Vaughan Brothers (Family Style, 1990), Michael Jackson (Money, 1995), Daft Punk (Random Access Memories, 2013) a mnoho dalších.

Fender Nile Rodgers Tribute "Hitmaker" Stratocaster je replikou originálu, který Rodgers vlastní od začátku sedmdesátých let. Původní nástroj má tělo z modelu r. 1960 a krk je ze Strata 1959. Novinka má korpus z výběrové (lehké) olše lakované nitrem a stejným povrchem je ošetřen i javorový krk se subtilnějším C profilem a hmatníkem s 21 pražci medium jumbo Dunlop 6105 a radiusem 241 mm.

Délka menzury je samozřejmě typický Fender, tzn. 25.5 palce (648 mm) a šířka nultého pražce činí 41.3 mm. Efektní pickguard je netradičně vyroben z bronzového plátu potaženého chromem, který je k tělu nástroje přichycen 11 vruty. Mechaniku tvoří snížené zamykací ladicí strojky značky Sperzel a hardtail (bez tremola, pružin atd.) vintage kobylka Fender s kameny z ohýbaného ocelového plechu.

Tři singl snímače typu Custom Shop 1969 (ručně vinuté) jsou ovládány klasickým 5-ti polohovým nožovým switchem a trojicí potenciometrů Volume, Tone1 pro krkový a Tone2 pro střední snímač. Trochu nezvyklé, ale vizuálně velmi vkusné jsou krytky potenciometrů z bílého plastu, které se designově blíží knobům na některých modelech kytar Gibson Les Paul Custom.

Fender Nile Rodgers Tribute "Hitmaker" Stratocaster bude nabízen pouze v relic úpravě v bílém odstínu Olympic White. Součástí je luxusní pevné pouzdro, certifikát pravosti, trsátka, popruh, čistící utěrka a kvalitní kabel.

Tagy Fender Nile Rodgers Hitmaker Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY