Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 15.07.2019 - 00:01

Fender Mahogany Blacktop Stratocaster HH a HHH

Fender přidal do svého katalogu limitovanou řadu kytar Mahogany Blacktop Stratocaster HHH OWT osazenou trojicí firemních humbuckerů a v nabídce se objeví i dvouhumbuckerové modely Mahogany Blacktop HH BK/CRT. Nástroje ze série Blacktop dostaly svůj název podle barvy a designu plastových krytek potenciometrů, které firma používá také u zesilovačů a komb z edice Blackface.

Varianta HHH v bílém odstínu Olympic White i provedení HH v klasickém černém nástřiku Black nebo transparentní úpravě Crimson Red disponují velkou černě lakovanou hlavicí a liší především počtem instalovaných snímačů a na to navazujícími možnostmi jejich kombinací, které jsou voleny pětipolohovým nožovým switchem.

Přenos zvuku mají na starost humbuckery Fender s Alnico magnety a silnějším výstupem, ovládání sestává ze společné hlasitosti, dvou tónových clon a zmíněného přepínače. Struny jsou ukotveny ve vibratu Synchronized, upevněného k tělu pomocí šesti vrutů, a přes ocelové kameny míří do vintage ladicích strojků typu Kluson. Veškeré kovové součásti včetně plechových krytů snímačů mají u verzí OWT/BK zlatý povrch, u červeného provedení CRT byl použit standardní chromovaný hardware.

Tradiční olši nahradil u korpusů této kolekce mahagonový masiv, poskytující tónu výraznější středy a kulatější výšky, šroubovaný javorový krk s profilem C je doplněn hmatníkem ze dřeva pau ferro o radiusu 9.5 palce s ořechem ze syntetické kosti a 22 středně silnými pražci medium jumbo.

Fender Mahogany Blacktop Stratocaster HHH OWT s třívrstvým bílým pickguardem by měl být na evropském trhu dostupný za cca 800 eur, cena dvouhumbuckerových modelů Mahogany Blacktop Stratocaster HH BK/CRT s černými pickguardy se má pohybovat okolo hranice 760 eur.

Tagy Fender Fender Mahogany Blacktop Stratocaster HH Fender Mahogany Blacktop Stratocaster HHH
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY