Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 22.10.2020 - 00:01

Fender Kenny Wayne Shepherd Stratocaster 2020

Před lety vyrobil Fender sérii signovaných Stratocasterů podle specifikací Kennyho Wayne Shepherda, jednoho z nejvýraznější bluesových kytaristů současnosti, jenž má na svém kontě kromě řady kladně přijatých sólových alb spolupráci s Buddym Guyem, B.B. Kingem nebo Stephenem Stillsem (Crosby, Stills & Nash). Letos přináší pokračující kooperace Shepherda a vývojového týmu v kalifornské Coroně další podpisový model Kenny Wayne Shepherd Stratocaster 2020, lišící se od standardní americká produkce několika modifikacemi.

Pro stavbu korpusu krytého tenkým filmem nitro laku byl vybrán jasan s rezonančními dutinami, krk z radiálně řezaného javoru s profilem ‘60s C nese palisandrový hmatník frézovaný do menšího radiusu 7.25 palců, k dispozici je 21 jumbo pražců, kostěný ořech má šířku 42 mm, hrany jsou opatřeny bílou lemovkou a tradiční kulaté poziční značky nahradily obdélníkové intarzie.

Kytara využívá trojici custom KWS single coilů, jejichž konstrukce a zvuk kombinuje vlastnosti snímačů Fender vyráběných v padesátých a šedesárých letech. Ovládání sestává z tradičního pětipolohového switche, společné hlasitosti a dvou tónových clon (krk+střed / kobylka)

Úpravou prošlo vibrato typu Synchronized s šesti kotvícími vruty, které je tentokrát osazeno litými kameny Graph Tech eliminujícími praskání strun. Ladění obstarávají firemní vintage strojky, nechybí srážeč strun HE a šroub výztuhy krku je podobně jako u raných modelů značky umístěn na patkové straně. Kovové prvky mají niklochromový povrch.

Fender Kenny Wayne Shepherd Stratocaster 2020 bude nabízen v odstínu Transparent Faded Sonic Blue, stejný nástřik nese i hlavice s kytaristovým podpisem a elegantní design dotváří čtyřvrstvý perleťový pickguard. Česká cena byla nastavena okolo hranice 54500 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra, certifikace, servisních klíčů apod.

Tagy Fender Fender Kenny Wayne Shepherd Stratocaster 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY