Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 14.05.2019 - 00:01

Fender Josefina HW Tomatillo: snímačový set pro Stratocaster

Legendární Abigail Ybarra, která měla u Fenderu po více než 50 let na starost konstrukci snímačů, sice už odešla do zaslouženého důchodu, ale bohaté zkušenosti předala své nástupkyni Josefině Campos. Vývojářka, zastávající ve firemním Custom Shopu funkci Master Pickup Winder, je podepsána např. pod oblíbenými snímači Fat '50s Strat, a nyní je její jméno také součástí nového snímačového setu Fender Josefina Hand Wound Tomatillo Stratocaster.

Singlová sada, vycházející ze sérií Fender Ancho Poblano nebo El Diablo, se vyznačuje organickým transparentním tónem se zvonivými výškami a konkrétními basy typickými pro vintage snímače z padesátých let. Ručně vinuté single coily využívají magnety Alnico 2, jejichž charakter se blíží zvukovému témbru původních Fenderových modelů s dnes už letitými magnety Alnico 5.

Proti různým interferencím jsou cívky chráněny vrstvou šelaku, vinutý měděný drát je potažen filmem z polyvinylu, klasická dvoužílová kabeláž má látkové opletení, střední snímač dostal opačné vinutí a polaritu, což zamezuje síťovému brumu v mezipolohách (krk/střed, kobylka/střed), a každý kousek nese podpis autorky plus datum výroby.

Trojice singlů Fender Josefina Hand Wound Tomatillo Stratocaster s decentnějším výstupem (krk/střed – 6.0 kOhm, kobylka – 6.27 kOhm) je dodávána v plastových krytech v odstínu Vintage White. Cena setu byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 500 dolarů.

Tagy Fender Fender Josefina HW Tomatillo
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY