Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 01.01.2018 - 00:01

Fender JMJ Road Worn Mustang Bass

Do podpisové edice Fender Artist Signature Series přibyl nový model baskytary JMJ Road Worn Mustang Bass, jehož prototyp firma představila na letním hudebním veletrhu NAMM 2017. Nástroj, vyrobený podle specifikací Justin Meldala-Johnsena, jenž má na svém kontě spolupráci s kapelami Nine Inch Nails, Paramore, Jimmy Eat World, Goldfrapp, Garbage nebo zpěvačkou Tori Amos, je osazen custom snímači a stejně jako ostatní Mustangy má oproti klasickým baskytarám kratší menzuru.

Olšový korpus repliky, detailně kopírující Johnsenův oblíbený Fender Mustang z roku 1966, doplňuje javorový krk s C-profilem a palisandrovým hmatníkem o radiusu 9.5 palce s 21 pražci medium-jumbo a ořechem ze syntetické kosti s šířkou 38.1 mm. Menzura činí pro tento typ nástrojů typických 30 palců.

Basa je osazena středovým půleným single-coilem SD SSC Mustang Bass speciálně navrženým firmou Seymour Duncan a jednoduché ovládání sestává z potenciometrů hlasitosti a tónové clony. Patinovaný hardware tvoří kobylka Mustang BSTB s uchycením strun skrz tělo, odlehčené ladicí strojky Hipshot s otevřenými mechanikami a rondely "Lollipop" a přítlačné kolečko strun G a D.

Fender JMJ Road Worn Mustang Bass bude nabízen v barevném retro-provedení Daphne Blue s nitro lakem v relic úpravě a uměle zestařeným želvovinovým pickguardem s opěrkou palce. Novinka by měla na trh dorazit začátkem ledna a v ceně necelých 1 000 dolarů je i polstrované pouzdro.

Tagy Fender Mustang Fender JMJ Road Worn Mustang Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY