Přejít k hlavnímu obsahu
Jaroslav Sýkora -

Fender Hybrid 60s Telecaster: limitovaný návrat do Japonska

Na první pohled zaujme. Sea foam green je zkrátka barva, která do oka razí už z dálky. Že v každém vyvolává různé pocity je pravda, každopádně telecasteru z Japonska sluší. Vlastně jsem původně za tímto telátkem vůbec nemířil, ale nakonec jsem u něj skončil. Velký nápis „Limited Edition,“ barva a japonská výroba je kombinace dosti nevšední. Snad touto sérií odkazuje Fender ke stále více ceněným Fenderům japonské éry. Sluší se poznamenat, že se odkaz firmě podařil.

Chytnout a hrát

Hybrid má být kombinací tradičních přísad a moderních prvků. Možná jsem nevšímavý, ale na kytaře lze považovat za jediný inovativní prvek čtyřpolohový přepínač a… tím končím. Ani ten přitom není nezvyklý, jedná se o sice ne příliš rozšířenou, ale přesno mnoha hudebníky radostně používanou modifikaci. Vintage mechaniky a kobylka drží ladění a kytara obecně dobře rezonuje, přestože působí trošku „tenčím“ dojmem než její americká sestra. Telátko má úchvatný krk. Chytnou a hrát. Cokoliv.

Jde pod ruku – dynamicky a čistě

Zmiňované čtyři polohy přepínače snímačů jsou věcí pravého fajnšmekra. Nabízí možnost volby sériového a paralelního zapojení snímačů, díky čemuž kytara vyluzuje širší škálu zvuků a jde pod ruku tak, jak si hrající přeje. Přesto zůstává tele dřevní a původní, jak jen to jde a je to dobře. Vintage snímače Fender vyluzují příjemný kulatý sound. Potěší zejména jejich dynamika, která byla u kusu, na který jsem měl možnost si zahrát, opravdu skvělá. Opět však platí – zvuk je trošku tenčí než u americké sestry, což nemusí nutně vadit. Čtyřpolohový přepínač hudebníkovi pomáhá najít přesně ten tón, který potřebuje a ona „tenkost“ skvěle sedí do cleanů a bluesového soundu. Při hraní riffů klasického rocku jsem byl lehce na vážkách.

Hybrid, který je spíš vintage

Suma sumárum… je to vintage kytara, která si hraje na moderní. To ale nevadí, protože hraje a uhraje téměř všechno. Jen zkrátka nejde ani o hybrid – hardware, pražce, snímače i zvuk. To všechno působí dojmem skvělého vintage nástroje s aurou japonské preciznosti. Právě ta aura dělá celou sérii něčím výjimečnou. A nejen Sea Foam Green bude lahodit zraku i sluchu.

Tagy Fender Fender Hybrid 60s Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

To jsem já.
Psychologie a hudba mají některé věci společné. Pro mě zejména inspiraci a nikdy nekončící učení. Psychologii hudba fascinuje, bohužel do obecného povědomí vchází řada mýtů, které se snažím v některých článcích uvést na "pravější" míru. Přeji příjemné počtení.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY