Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.11.2015 - 08:00

Fender Heartbreaker: další lahůdka z Custom Shopu

Kytarista Mike Campbell je znám především jako dlouholetý souputník písničkáře Toma Pettyho a člen jeho kapely The Heartbreakers, ale Campbellův talent, zkušenosti a skladatelský potenciál se otiskly také ve spolupráci s Johnnym Cashem, Bobem Dylanem nebo Georgem Harrisonem. Bluesrockový matador je znám svou obrovskou sbírkou kytar, mezi kterými najdeme mnoho vzácných vintage modelů včetně jeho oblíbeného Fendera Broadcastera, jehož dokonalou kopii pod označením Fender Custom Shop Heartbreaker nyní americký výrobce uvádí na trh.

Stavbu nástroje patřící do limitované edice měl na starost Dale Wilson, jenž je jedním z předních kytarářů z tzv. Dream Teamu Fenderova Custom Shopu. Heartbreaker není pouhou kopií originálu postavenou z identického materiálu se speciálními snímači, ale přesnou replikou včetně detailní relic úpravy, která má stejnou patinu a oděrky jako Campbellův více než 40 let hraný Broadcaster.

Korpus signatury je vyroben z výběrového jasanu a krk z jednoho kusu javoru má modifikovaný C profil, jenž přesně kopíruje rozměry a tvar předlohy. Javorový hmatník s kulatějším vintage radiusem 7.25 palce nese 21 tenčích pražců. Ze zadní strany krku a částí hmatníku byl sundán nitro lak a jak říká Campbell, pocit z pohybu levé ruky po krku je k nerozeznání shodný s jeho originálem.

Krkový i kobylkový single coil musely být vzhledem k zachování identického zvukového charakteru navíjeny ručně. Snímače jsou ovládány třípolohovým přepínačem a potenciometry hlasitosti a tónové clony. Vaničková základna kobylky je ke korpusu upevněna čtyřmi šrouby a kameny tvoří trojice mosazných válečků. Struny jsou ukotveny na zadní straně těla, na hlavě najdeme srážeč pro struny e a h, vintage ladicí strojky Fender a logo výrobce bez označení modelu.

Příbuznost ke Custom Shopu připomíná emblém vytlačený do destičky pod šrouby spojujícími korpus s krkem a také nápis na zadní straně hlavy a černý jednovrstvý pickguard je ošoupán ve stejných místech jako původní Broadcaster. Limitovaná edice Fender Custom Shop Heartbreaker bude dostupná v barevném provedení Nocaster Blonde s velmi tenkou vrstvou nitro laku a v ceně okolo 2 900 liber je samozřejmě i luxusní pevné pouzdro, certifikát, kabel, sada Campbellových trsátek a popruh.

Tagy Fender Custom Shop
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY