Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 29.04.2022 - 00:01

Fender George Harrison Rosewood Telecaster 2022

Po pěti letech od úspěšné reedice se Fender opět vrací k signovanému palisandrovému Telecasteru George Harrisona. Nejnovější model s označením George Harrison Rosewood Telecaster 2022 vychází z nástroje, který pro kytaristu kapely Beatles v minulosti vyrobil Roger Rossmeisel, a s předlohou sdílí jak použité materiiály tak i další konstrukční prvky. Sběratelská kolekce, zařazená do edice Artist Signature, bude uvedena trh v limitované sérii čítající 1000 kusů.

Jak už název modelu napovídá, ke stavbě těla, krku i hmatníku byl použit klasický palisandr, který byl v případě výroby hudebních nástrojů před časem vyjmut z environmentální smlouvy CITES. Korpus je opatřen dutinami pro snížení hmotnosti a zvýšení rezonance, krk s profilem Mid-'60s "C" doplňuje laminovaným hmatníko radiusu 9.5 palců, osazený 21 středně silnými pražci medium jumbo a ořechem ze syntetické kosti širokým 42 mm.

Příslušnost k dané edici připomíná také gravírování v podobě symbolu „Om“ na základové destičce vrutů držících krk, pro poziční značky o průměru 7 mm byla použita umělá perleť, elektroniku kryje černý třívrstvý pickguard, šroub výztuhy je obdobně jako u modelů z šedesátých let umístěn na patkové straně krku a menzura činí standardních 25.5 palců.

Struny ukotvené skrz tělo procházejí přes trojici ocelových závitových válečkových kamenů, usazených v kobylce s vaničkovou základnou, a míří do firemních vintage strojků kombinovaných se stromečkovým srážečem strun HE. Veškeré kovové součásti mají niklochromový povrch. Dva jednocívkové snímače Fender Pure Vintage '64 Gray-Bottom Single-Coil Tele jsou ovládány společnou hlasitostí, clonou a třípolohovým switchem.

Letošní limitovaná série Fender George Harrison Rosewood Telecaster 2022 v transparentní přírodní úpravě kryté saténovým uretanovým lakem je dodávána společně s kvalitním pevným pouzdrem, certifikací, servisními klíči a dalšími doplňky. Oficiální evropská cena nástroje, jenž je kopií modelu, který byl použit na albech Let It Be nebo Abbey Road, se pohybuje těsně pod hranicí 3200 eur.

Tagy Fender Fender George Harrison Rosewood Telecaster 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY