Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.05.2020 - 00:01

Fender George Harrison „Rocky“ Stratocaster

Fender Stratocaster s výrobním číslem 83840, který Georgi Harrisonovi koupil technik Beatles Mal Evans, byl poprvé použit na albu Help! (1965) a poté se na dlouhá léta stal nedílnou součástí Harrisonova kytarového arzenálu. Nástroj, jehož původní modrý lak Sonic Blue byl Harrisonem v roce 1967 přemalován v psychedelickém stylu, se stal předlohou pro limitovanou sérii Fender George Harrison „Rocky“ Stratocaster z produkce Custom Shopu.

Stavby repliky se ujal Master Builder Paul Waller, který kromě konstrukčních detailů přesně okopíroval i grafiku na korpusu a hlavici včetně základního laku a časem poznamenané nálepky obchodu Grimwoods, kde byl originální Strat v polovině šedesátých let zakoupen.

Tělo tvoří dva kusy výběrové olše stříkané nitro lakem, krk z očkového javoru v kvalitě AAAAA s netradičním asymetrickým profilem 1960 Oval "C" nese palisandrový hmatník o radiusu 7.25 palce osazený 21 subtilnějšími vintage pražci, polohovými značkami z micarty a kostěný ořech široký 42 mm.

Kytara využívá trojici ručně vinutých single coilů Abigail Ybarra H-W '60's Strat ovládaných standardně zapojenou elektronikou v podobě třípolohového nožového switche, společné hlasitosti a dvou tónových clon. Chromovaný hardware sestává z kobylky typu Synchronized, vintage ladicích strojků a srážeče strun HE.

Fender George Harrison „Rocky“ Stratocaster bude nabízen ve speciální edici čítající 100 kusů. Oficiální cena tohoto sběratelského kousku v barvě Sonic Blue s grafikou Custom Rocky má atakovat hranici 27000 eur. Součástí dodávky je samozřejmě luxusní pevné pouzdro, popruh, certifikace a další doplňky.

Tagy Fender Fender George Harrison „Rocky“ Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY