Přejít k hlavnímu obsahu
Eric Johnson, foto: Fender
Eric Johnson, foto: Fender
Leon - Út, 13.03.2018 - 08:00

Fender Eric Johnson Thinline Stratocaster

Mezi nástroje z Fenderovy edice Artist se zařadil nový model kytaristy Erica Johnsona, který stejně jako jeho předchozí signovaná verze tvarově vychází z modelu Strat 1957. Nejzásadnější modifikaci u novinky s označením Fender Eric Johnson Thinline Stratocaster představuje částečně duté tělo, což ovlivňuje atak a celkový charakter tónu.

Stratocaster s F výřezem v olšovém korpusu s rezonančními dutinami, jenž je v případě Fenderu typický především pro Telecastery v provedení Thinline, je osazen javorovým krkem s profilem 57 Soft-V, jehož dřevo bylo z důvodu zachování maximální mechanické stability řezáno kolmo k létům (tzv. quartersawn) a javorový hmatník s radiusem 12 palců nese 21 pražců medium jumbo.

Trojice speciálně vinutých single coilů Fender EJ disponujících plným zvukem s detailním přednesem všech pásem je ovládáno společnou hlasitostí, dvěma tónovými clonami a pětipolohovým přepínačem. Elektronika je uložena v jednovrstvém bílém pickguardu.

Struny jsou ukotveny v klasickém vibratu Synchronized s šesti šrouby a ocelovými kameny, dodávajícími zvuku potřebnou brilanci a sustain a na hlavici bez srážečů strun najdeme firemní ladicí strojky ve vintage stylu. Veškerý harware má niklovanou povrchovou úpravu.

Signovaný Fender Eric Johnson Thinline Stratocaster, který kytarista použil také na svém nejnovějším albu Collage, bude dodáván v barvách Vintage White nebo Two-Tone Sunburst ošetřených nitro lakem umožňujícím dřevu přirozeně dozrávat, cena se má na evropském trhu pohybovat okolo 2 200 eur.

Tagy Fender Stratocaster Eric Johnson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY