Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Ed O’Brien Signature Sustainer Stratocaster

Fender rozšiřuje podzimní kolekci Artist o signovaný model kytaristy kapely Radiohead Eda O’Briena. Už název novinky s označením Fender Ed O’Brien Signature Sustainer Stratocaster napovídá, že jde o verzi s modifikovanou elektronikou a speciálním krkovým snímačem Sustainer s aktivním obvodem, vyvinutým japonskou společností Fernandes.

K olšovému korpusu je přišroubován javorový krk s proměnlivým profilem 10/56 V, u kterého se tvar mělkého V v nižších polohách plynule mění směrem k vyšším polohám do tvaru C, což umožňuje pohodlnou hru akordů i sól. Hmatník ze stejného materiálu o radiusu 9.5 palce nese 21 jumbo pražců. Niklovaný hardware tvoří vibrato Synchronized s šesti kotvícími vruty, vintage ladicí strojky a srážeč strun "e" a "h".

Nástroj je osazen známým kobylkovým minihumbuckerem Seymour Duncan JB Jr., vycházejícím z rozměrově standardního humbuckeru navrženém před lety pro Jeffa Becka, středním singlem Fender Texas Special a krkovým single coilem Fernandes Sustainer Driver, doplněným aktivní elektronikou, která mění harmonické složky signálu a dodává tónu nekonečný sustain.

Ovládání sestává ze společného potenciometru hlasitosti obou klasických snímačů, tónové clony a volume Sustaineru. Výstup byl přemístěn do spodního lubu těla a pro Strat typická vanička s výstupním jackem byla nahrazena dvojicí malých switchů - dvoupolohový aktivuje Sustainer a třípolohový nabízí volbu mezi trojicí režimů harmonic/fundamental/blend. Šachtu 9V baterie a přístup k obvodu najdete na zadní straně těla.

Fender Ed O’Brien Signature Sustainer Stratocaster navržený Alexem Perezem, kytarářem z firemního Custom Shopu, bude dostupný v bílém laku, o sériovou výrobu se postarala pobočka značky v mexické Ensenadě a oficiální cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 1 100 dolarů včetně luxusního polstrovaného pouzdra.

Tagy Fender Fender Ed O’Brien Signature Sustainer Stratocaster Radiohead

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY