Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Duff McKagan Deluxe Precision Bass

Do kolekce nástrojů Fender Artist Signature Series přibyl další model baskytary postavené podle specifikací Duffa McKagana z Guns N’ Roses. Čtyřstrunná verze s označením Duff McKagan Deluxe Precision Bass je založena na Jazz Bassu Special, který Kagan používal při nahrávání debutového alba GNR Appetite for Destruction (1987). Výrobu dostala na starost mexická továrna v Ensenadě, což se odrazilo na přívětivější ceně.

Olšový korpus Precisionu doplňuje javorový krk s profilem Modern C osazený palisandrovým hmatníkem o radiusu 9.5 palce (241 mm), 20 pražci medium jumbo, obdélníkovými polohovými značkami a ořechem ze syntetické kosti s šířkou 41.3 mm. Menzura činí klasických 34 palců (864 mm).

Struny kotví v kobylce Pure Vintage '70s, nechybí kulatý srážeč pro struny DG a ladění strun ADG obstarávají spolehlivé firemní strojky s třílistými rondely a otevřenou mechanikou. Struna E je vybavena podlaďovacím systémem Hipshot Bass Xtender (Drop D). Většina kovových součástí včetně popruhových úchytů má černě lakovaný povrch.

Do černého třívrstvého pickguardu je usazen střední půlený single coil Fender Precision kombinovaný s kobylkovým singlem Seymour Duncan STKJ2B Jazz Bass. Ovládání sestává z třípolohového páčkového switche, společné hlasitosti a potenciometru s clonou TBXTM (Treble/Bass Expander).

Signovaný Fender Duff McKagan Deluxe Precision Bass bude nabízen v odstínech Black nebo White Pearl chráněných lesklým polyesterovým lakem. Oficiální cena novinky dodávané s luxusním měkkým pouzdrem byla v případě amerického trhu nastavena na cca 1 200 dolarů.

Tagy Fender Fender Duff McKagan Deluxe Precision Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY