Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Duel Pugilist Distortion a Dual Marine Reverb

Před více než dvěma lety uvedl Fender originální efektovou sérii, jejíž součástí byl také zkreslovač Pugilist a reverb Marine Layer. Vývojáři značky oba modely modifikovali a výsledkem jsou rozměrnější, ale především všestrannější verze Duel Pugilist Distortion a Dual Marine Reverb, které kromě kvalitního soundu nabízejí dvoukanálovou koncepci a další funkce, včetně možnosti aktivovat modré diodové rysky potenciometrů, což stejně jako u předchozích pedálů z této edice může přijít vhod při pódiové práci.

Analogový Duel Pugilist Distortion disponuje zcela nezávislými kanály Dist A / Dist B, osazenými samostatnými ovladači Level, Tone, Gain, společným dvoupásmovým shelvingovým master ekvalizerem, potenciometrem Blend pro plynulý mix obou signálů třípolohovým páčkovým přepínačem s trojicí routingových režimů, zásadně navyšujícími funkčnost tohoto efektu.

Třípolohový spínač nabízí režim Series, kdy jsou obě větve zapojeny za sebou, čímž dochází k razantní změně gainu, mod Bypass řadí kanály paralelně, takže lze jeden obvod míchat se zvukem druhého okruhu, nebo je zde volba kombinace čistého a zkresleného soundu. Režim Mute umožňuje použít jeden kanál jako základní a na něj vrstvit zvuk druhého kanálu. Obsluhu zajišťují tři footswitche a samozřejmostí je zapojení true bypass.

Dual Marine Reverb, sdílející s Pugilistem dvoukanálové řešení, má každou větev vybavenu potenciometry Damping, Time, Pre-delay, Level a přidán byl parametr Sustain s navázaným pravým momentary footswitchem, při jehož podržení generuje jednotka masivní atmosférické struktury, dávající zvuku další rozměr. Pomocí páčkového přepínače je možno vybírat ze tří reverbových algoritmů, volbu mezi kanály Rev A / Rev B obstarává prostřední footswitch doplněný levým nášlapným spínačem Bypass. I přes digitální koncepci je přímá (dry) signálová cesta plně analogová.

Šasi efektů jsou vyrobena z anodizovaného hlíníku a napájení je řešeno 9V adapterem, vedle jehož vstupu je umístěn malý posuvný spínač aktivující zmíněné diody. Pedály jsou už dostupné na českém trhu, kde se jejich cena pohybuje okolo 5200 Kč za Duel Pugilist Distortion respektive 5800 Kč v případě dozvuku Dual Marine Reverb.

Tagy Fender Fender Duel Pugilist Distortion Fender Dual Marine Reverb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY