Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 27.05.2021 - 00:01

Fender Custom Shop Scott Buehl Acrylic Jazzmaster

Do letošní edice Masterbuilt Prestige zařadil Custom Shop firmy Fender mimo jiné také plexisklový model Masterbuilt Acrylic Jazzmaster, jehož stavbu si vzal na starost kytarář této elitní divize Scott Buehl, který má bohaté zkušenosti s výrobou akrylátových Stratocasterů a vzhledem k třicetileté praxi také dalších exkluzivních kytar včetně unikátního Splatocasteru, Stratu 1962 Frosted Duco, různých verzí Jackson/Charvel, moderně pojatého Fenderu Red Corvette 1994, Jazzmasteru Long Jag s prodlouženou menzurou atd.

K akrylátovému korpusu je přišroubován javorový krk s výraznou plamínkovou kresbou v kvalitě 5A a tradičním profilem '62 Jazzmaster "C". Hmatník z výběrového ebenu o radiusu 9.5 palců disponuje 21 středně silnými pražci medium jumbo Dunlop 6150. Vibrato Jazzmaster s pohyblivým struníkem doplňuje pevná kobylka RSD Jazzmaster osazená dvojicí válečkových kamenů z bronzu a inbusovými kotvícími šrouby, ladění zajišťují firemní vintage mechaniky.

První Buehlův offsetový nástroj z tohoto materiálu má samozřejmě i čirý pickguard – použití daného prvku vyžadovalo velmi přesné frézování dutiny pro elektroniku, která z estetických důvodů musela přesně kopírovat tvar krytu a jeho otvory s pozicemi pro vruty a stavěcí šrouby kobylky.

Přenos zvuku obstarává dvojice ručně vinutých jednocívkových snímačů typu P-90 Jazzmaster „Josefina hand-wound“, ovládaných společnou master hlasitostí, tónovou clonou, třípolohovým přepínačem, posuvným switchem aktivujícím režimy Rhythm/Lead a dvěma kolečkovými potenciometry obsluhujícími hlasitost a clonu krkového snímače v modu Rhythm, jenž zároveň zcela odpojí signálovou cestu kobylkového singlu i hlavní přepínač společně s celkovým volume a korekcí.

Cena za tento speciál z dílen Fenderova Custom Shopu, který podle Buehla váží přibližně jako Rosewood Telecaster, se na rozdíl od své hmotnosti rozhodně nedrží při zemi – evropského zájemce vyjde nástroj na cca 14000 eur. Sběratelský kousek je dodáván společně s luxusním pevným pouzdrem, certifikací, servisními klíči a dalšími doplňky.

Tagy Fender Fender Custom Shop Scott Buehl Acrylic Jazzmaster
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY