Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Custom Shop Prestige Collection 2022

Jak je už několik let tradicí, elitní divize Fender Custom Shop pověřila každého ze svých nejlepších kytarářů, aby postavil jedinečný nástroj, při jehož výrobě může popustit uzdu své fantazii, kreativitě a zkušenostem. Odpověď Master Builderů na tuto výzvu letos představuje edice Fender Custom Shop Prestige Collection 2022, zahrnující celkem osm exkluzivních kytar a jednu baskytaru.

Greg Fessler: Prestige Ghost Town Tele Relic – model, vizuálně inspirovaný tzv. městy duchů a americkým jihozápadem je výsledkem spolupráce kytaráře Grega Fesslera a jeho dlouholetého spolupracovníka designera Davea Newmana. Jasanové tělo posloužilo jako malířské plátno pro Newmanovu kreaci, nechybí zakázkové ručně vinuté snímače a elektronika typu „Merle Haggard“. Cena: 18300 eur.

Dennis Galuszka: Prestige Moto Jazzmaster – verze Dennies Galuszky a Freda Stuarta, jednoho ze zakladatelů Fender Custom Shopu, disponuje korpusem lepeným ze dvou kusů jasanu, potažených plastovým materiálem Moto. Krk z tepelně upraveného radiálně řezaného javoru je opatřen profilem '62, povrchová úprava je od Jaye Nelsona. Cena: 115700 eur.

Todd Krause: Prestige Custom Jazzmaster – moderní podoba klasiky je osazena elektronikou uloženou v šachtě se zadním frézováním, takže mohl být zmenšen pickguard. Použit byl pražený javorový krk a dvojice širokopásmových humbuckerů Curtis Novak. Cena nástroje v laku Olympic White: 11800 eur.

Kyle McMillin: Prestige Thinline Telecaster – základnu těla z tasmánského černého dřeva doplňuje top z plamínkové koi se saténovou povrchovou úpravou. Krk z praženého mahagonu dostal finální olejovou úpravu, speciální pickguard je vyroben z abalonové dýhy a stejný materiál najdeme i u pozičních značek a loga výrobce. Elektroniku tvoří ručně vinuté snímače od Josefiny Campos. Cena: 11500 eur.

Yuriy Shishkov: Prestige Quilted '60s Stratocaster – ručně mořené tmavě fialové tělo s topem z obláčkového javoru, zlatým hardwarem a ručně vinutými single-coily '60s Strat od Josefiny Campos. Do velké hlavice ve stylu Strat '66 jsou vsazeny vintage strojky s perleťovými rondely. Cena: 10000 eur.

Jason Smith: Prestige Electric Sea Gems Esquire – dvoudílné tělo z výběrové olše, radiálně řezaný javorový krk s oválným C profilem ve stylu šedesátých let a palisandrový hmatník s obdélníkovými polohovými značkami. Do kobylky s podkovovitou základnou a mosaznými kameny je uchycen single-coil Josefina Campos Texas Special, grafiku vytvořila Laura Bennett. Cena: 13600 eur.

Ron Thorn: Prestige Hawaiian Dream Resonator – korpus z ceněného havajského dřeva koa nese vrchní desku z ručně gravírované bronzem potažené mosazi zdobené rezonančními otvory se siluetami rajských ptáků, hmatník z koi zdobí intarzie v podobě havajských květin z perleti, abalonu a polodrahokamů. Elektronika s ovládáním umístěným v prostoru horního rohu těla zahrnuje aktivní předzesilovač, který umožňuje míchat signál z magnetického krkového snímače a kobylkového piezo senzoru. Cena: 38100 eur.

Paul Waller: Prestige Saint John's Skeleton Telecaster – varianta zdobená ručně malovanou kresbou malíře Davida Kassana, která znázorňuje kostru svatého Jana z newyorské katedrály Saint John the Divine. Přenos zvuku obstarávají dva single coily ve stylu šedesátých let z produkce Josefiny Campos, finální úprava relic nástroje zahrnuje černou vrstvu laku nanášenou přes žluté graffiti. Cena: 22500 eur.

Vincent Van Trigt: 1952 Peacock Precision Bass – model, na němž se kromě Van Trigta podílel také grafik Ian Ward, je poklonou zesnulému basistovi kapely ZZ Top Dustymu Hillovi, což mimo jiné připomíná také tradiční hlavice převzatá z Esquieru, ale v reverzní pozici. O výrobu exkluzivního snímače se opět postarala Josefina Campos. Cena: 23500 eur.

Tagy Fender Fender Custom Shop Prestige Collection 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY