Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.04.2021 - 00:01

Fender Custom Shop Mike McCready Stratocaster

Movitější fanoušci Mikea McCreadyho a sběratelé raritních kytar mohou do svého arzenálu zařadit další exemplář z produkce Fender Custom Shopu. Elitní divize firmy připravila limitovanou kolekci Mike McCready Stratocaster, přesnou replikou známého a řádně opotřebovaného sunburstového McCreadyho Stratu, o němž se předpokládalo, že byl vyroben v roce 1959, což po rozebrání nástroje vyvrátil kytarář Vincent Van Trigt, který zjistil, že model pochází z roku 1960.

Stejně jako originál, na nějž McCready hrál po dlouhá léta v kapelách Pearl Jam, Temple Of The Dog a Mad Season, je i replika osazena korpusem ze dvou kusů lehké olše, stříkané velmi tenkou finální vrstvou nitrolaku, a podle předlohy byla kytara také neuvěřitelně detailně patinována, což svědčí o Trigtově vysoké erudici a mistrovské filigránské práci demonstrující schopnosti řemeslníků z Custom Shopu.

K rovně řezanému javorovému krku s pečlivě okopírovaným profilem 1960 Oval "C" je přilepen hmatník z výběrového palisandru v kvalitě AAA, relic úpravu má samozřejmě i klasické vibrato Synchronized opatřené sustain blokem Callaham a kameny z ohýbaného ocelového plechu, hlavice nese vintage strojky plus srážeč strun EH a šroub nastavující výztuhu krk je umístěn na jeho patkové straně.

Do třívrstvého vinylového pickguardu se záměrnou prasklinou v místě horního šroubu krkového snímače jsou vsazeny tři ručně vinuté single coily Custom Shop HW Mike McCready Strat (Custom Josefina) dokonale sladěné s originálními singly, standardní ovládání nabízí pětipolohový nožový switch, dvojici tónových clon, společnou hlasitost vybavenou modem „treble bleed“, eliminujícím úbytek výšek při staženém volume potenciometru, a stará receptura neminula ani kabeláž.

Cena ultimátní limitované edice Fender Custom Shop Mike McCready Stratocaster v odstínu Faded 3-Color Sunburst, která se na trh dostane v počtu pouhých 60 kusů, byla stanovena na 15000 dolarů. Součástí dodávky je samozřejmě certifikace, pevné pouzdro, popruh, kytarová kosmetika a tentokrát i balíček McCreadyho oblíbených bonbónů.

Tagy Fender Fender Custom Shop Mike McCready Stratocaster
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY