Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.06.2021 - 00:01

Fender Custom Shop Joe Strummer Esquire Ltd Relic

Letos fanouškům Joea Strummera (21. 8. 1952 – 22. 12. 2002), bývalého frontmana britských punkerů The Clash a později také člena kapely The Mescaleros, nadělil Fender hned dva modely – k elektroakustice Campfire přidal i limitovanou edici Joe Strummer Esquire Ltd Relic z dílen firemního Custom Shopu, která je přesnou replikou Strummerova oblíbeného nástroje, používaného především v éře clashovských alb London Calling a Combat Rock.

Master builder Jason Smith reinkarnoval tento Esquire téměř do posledního detailu, včetně patinované úpravy hardwaru, krku a samozřejmě i bílého laku těla s černým pruhem a samolepkou „Bourbon Street“. Podobně jako originál je tělo reissue varianty lepeno ze dvou kusů olše s offsetovým švem  krk z podélně  řezaného javoru nabízí profil 1959 Esquire-C.

Palisandrový hmatník o radiusu 12 palců nese 21 středně silných pražců medium jumbo, ořech široký 42 mm je vyroben z kosti a standardní poziční značky ctí zašlou okrovou barvu letitého nástroje. Kobylkový jednocívkový snímač Custom Shop Hand-Wound '55/'56 Single-Coil Tele doplňují potenciometry hlasitosti, tónové clony a třípolohový switch umožňující následující volbu konfigurací: 1. pol. – zapojeno pouze Volume, 2. pol. – Volume + Tone (standardní režim), 3. pol. – zapojeno Volume a okruh ořezávající pomocí odporů vyšší pásma.

Vaničková vintage kobylka s trojicí válečkových kamenů umožňuje ukotvit struny skrz tělo, nebo do základny (top-load), čímž se mění úhel zalomení strun a částečně i brilance výsledného tónu. Hlavice je osazena srážečem strun EH a spolehlivými chromovanými strojky M6 z produkce německého Schalleru. Šroub nastavující průhyb krk leží na jeho patkové straně.

Speciální série Fender Custom Shop Joe Strummer Esquire Ltd Relic v odstínu Olympic White krytým nitro lakem je na evropském trhu nabízena za cenu pohybující se okolo hranice 15800 eur, což tyto nástroje posouvá do exkluzivní kategorie sběratelských investičních kousků. Součástí dodávky je bytelný case Anvil s motýlkovými zámky, certifikace a „leopardí“ popruh.

Tagy Fender Fender Custom Shop Joe Strummer Esquire Ltd Relic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY