Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.01.2017 - 00:01

Fender Custom Shop El Diablo Stratocaster Heavy Relic

Do katalogu exkluzivní výrobní divize Fender Custom Shop v jejichž dílnách vzniká to nejlepší, co v současné době může tato tradiční americká značka nabídnout, přibyl další nástroj kombinující dlouhými léty prověřený klasický koncept Stratu s moderní elektronikou a několika dalšími prvky převzatými z výbavy novějších modelů. Novinka v populární patinované úpravě nese označení Fender Custom Shop El Diablo Stratocaster Heavy Relic a je vyráběna v limitované edici.

Ke korpusu tvořeném dvěma kusy lehké výběrové olše je přišroubován javorový krk s proměnlivým profilem 10/56 V, hmatník ze stejného materiálu má radius 9.5 palce a nese 21 jumbo pražců (drát Jim Dunlop 6100) a kostěný ořech o šířce 42 mm. Šroub nastavující výztuhu krku je podobně jako u starých vintage Fenderů umístěn na korpusové straně a zadní strana hlavice společně s kovovou destičkou podkládající šrouby krku je označena logem Custom Shopu.

Kytara je osazena vibratem Fender Synchronized s ocelovými kameny a šesti kotvívími šrouby, vintage ladicími strojky a srážečem strun E a H. Na hliníkovém pickguardu jsou upevněny tři single coilové snímače Custom Shop HW El Diablo Strat s ručně motanými cívkami a střední snímač má obrácené vinutí i polaritu, což v mezipolohách odstraňuje typický singlový brum.

Ovládání sestává z pětipolohového přepínače, společné hlasitosti s úpravou Treble Bleed eliminující úbytek výšek při staženém potenciometru a dvojice tónových clon - první je určena pro krkový a střední snímač a kobylková clona je vybavena obvodem Greasebucket, jenž na rozdíl od standardního zapojení ubírá pouze výšky bez navýšení basů, takže tón si stále zachovává potřebnou čitelnost a průraznost.

Fender Custom Shop El Diablo Stratocaster Heavy Relic představuje po všech stránkách profesionální nástroj postavený ze špičkových materiálů a komponent a k dispozici jsou tři barevné varianty - Wide Fade 2-Color Sunburst, Cimarron Red a 55 Desert Tan. Cena tohoto luxusního kousku včetně kvalitního kufru, popruhu, certifikace a dalšího příslušenství, byla v případě českého trhu nastavena na 99 990 Kč.

Tagy Stratocaster El Diablo Stratocaster Heavy Relic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY