Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 30.09.2020 - 00:01

Fender Billie Eilish Signature Ukulele

Billie Eilish, novodobá ikona popkultury a držitelka řady cen včetně pěti gramofonků Grammy, zvládá kromě zpěvu také hru na kytaru nebo klavír, ale její hudební počátky jsou spjaty s dnes velmi populárním ukulele, o kterém tvrdí, že je stále jejím hlavním nástrojem pro tvorbu a nahrávání. Bylo jen otázkou času, kdy úspěšnou muzikantku s desítkami milionů prodaných singlů osloví některý z výrobců a nabídne jí spolupráci na vývoji signovaného modelu. Patrně nejagilnější byl v tomto směru Fender, který si tak do svého portfolia mohl zahrnout novou Artist sérii Billie Eilish Signature Ukulele.

Korpus koncertní verze s grafickou úpravou „Blohsh“, zdobící také trička, mikiny a další oficiální merch spojený s Billie Eilish, má zadní desku, luby i přední ozvučnici z laminovaného sapele, jehož mechanické i zvukové vlastnosti jsou blízké mahagonu a krk stříkaný matným uretanovým lakem je vyroben z asijského dřeva nato, evokující svým vzhledem vzácný honduraský mahagon.

Ořechový hmatník s rovným radiusem a 16 pražci je stejně jako hrany těla lemován krémovou výložkou, kostěný ořech má šířku 35 mm, pro intarzie rosetty byl vybrán abalon a menzura činí 15 palců (381 mm).  Ořech najdeme také u základny kobylky s kompenzovaným sedlem a frézovanými kotvícími šachtami strun, hlavice ve tvaru Telecasteru nese celokovové firemní vintage strojky s niklovaným povrchem.

Nástroj využívá kvalitní ozvučný systém Fishman Kula Preamp optimalizovaný pro ukulele, piezo snímač Sonicore je napojen na elektroniku, jejíž modul byl vsazen do horního lubu a nabízí třípásmové korekce, hlasitost a samozřejmě ladičku. Napájení obstarává 9V baterie s výdrží až 350 hodin provozu, uložená v plastové šachtě nad výstupním jackem.

Fender Billie Eilish Signature Ukulele se stylovou grafikou a černým základem opatřeným saténovým lakem open-pore, je z továrny vybaven nylonovými strunami Aquila Nylgut Concert. Cena na českém trhu byla nastavena těsně pod hranicí 6500 Kč.

Tagy Fender Fender Billie Eilish Signature Ukulele
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY