Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Bassman Pro 500: symbióza tradice a současnosti

Fender si na letošní rok připravil premiéru nového basového aparátu Fender Bassman Pro 500, který v sobě spojuje tradiční koncepci elektronkového předzesilovače s moderním koncovým stupněm třídy D. Hybridní hlava v klasickém vintage designu váží necelých 8 kg.

Dvoukanálový zesilovač (kanály Vintage a Overdrive) disponuje lampovým preampem s dvojicí elektronek 12AX7, postaveným na základech populární řady Blackface. Pulsní, tranzistorová koncová sekce je schopna v případě zapojení 4 ohmového boxu dodat výkon 500 Wattů (350W při 8 ohmech).

K ovládání čistého kanálu Vintage slouží potenciometr hlasitosti a třípásmové korekce, povytažením potenciometru basů navíc aktivujeme funkci Deep, vytažením ovladače výšek se zapojí Bright pro posílení pásem vyšších středů.

Kanál Overdrive je vybaven ovladačem gainu, korekce mají parametrické středy, basy a výšky opět dublují přepínače Deep a Bright a najdeme zde i potenciometr Blend, kterým určujeme poměr mezi zkresleným a čistým signálem. Koncovou sekci zastupuje ovladač Master s funkcí Mute.

Zadní panel je osazen dvojicí paralelně zapojených Speakonů (min. impedance 4 Ohmy), zdířkou na footswitch přepínající kanály, výstupem pro ladičku, send/returnem efektové smyčky, XLR výstupem Line Out s vlastní hlasitostí, odpojením země a přepínačem Pre/Post EQ .

Fender Bassman Pro 500 představuje spojení klasiky s moderní technologií, díky které se podařilo zredukovat váhu na minimum. Pokud vás nebaví tahat na koncerty 30-ti kilovou celolampovou hlavu a máte rádi typický zvuk Fenderu, tak zkuste Bassmana Pro 500. Na evropském trhu se novinka objeví v průběhu dubna, předpokládaná cena by neměla přesáhnout hranici 25 000 Kč.

Tagy Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY