Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 13.11.2020 - 00:01

Fender American Professional Stratocaster SRN 2020 s palisandrovým krkem

Koncem loňského roku nabídl Fender zájemcům speciální edici zahrnující stovku Stratocasterů řady American Professional LTD 2019 osazených krkem z palisandru. Vzhledem k tomu, že tento druh chráněného dřeva byl v případě výrobců hudebních nástrojů vyjmut z environmentální úmluvy CITES, se Fenderu otevřela cesta k rozšíření původní úzkoprofilové kolekce o novější sérii 2020 Limited Edition American Professional Stratocaster Solid Rosewood Neck.

Pro stavbu korpusu byla vybrána osvědčená olše, krk z jednoho kusu palisandru s ořechovým „skunk stripem“, kryjícím šachtu výztuhy Bi-Flex, disponuje masivnějším profilem Modern Deep-C, palisandrový hmatník o radiusu 9.5 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo a kostěný nultý pražec široký 42.8 mm.

Kytara využívá trojici single coilových snímačů Pure Vintage '65 Gray-Bottom SC Strat poskytujících vyvážený a transparentní tón, ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, dvou tónových clon a společné hlasitosti s integrovaným okruhem „treble bleed“ eliminujícím úbytek výšek při staženém potenciometru volume.

Struny jsou ukotveny ve dvoupivotovém vibratu typu Synchronized vybaveném kameny z ocelového plechu, a hráči ohýbající tón pomocí páky uvítají novější zasouvací mechanismus hřídele, nahrazujcí standardní závit. Ladění mají na starost firemní celokovové strojky s tzv. „staggered“ kompenzací a k modernějšímu pojetí se tyto Straty hlásí také systémem umožňujícím nastavit úhel, jenž svírá krk s tělem.

Limitovaná kolekce Fender American Professional Stratocaster SRN 2020 v počtu 350 kusů je nabízena v odstínu Desert Sand kombinovaném s hliníkovým pickguardem se zlatou úpravou nebo v barvě Fiesta Red s třívrstvým pickguardem Mint Green. Cena byla nastavena na cca 1700 dolarů včetně certifikace, pevného pouzdra a dalších doplňků. Přiložená videa demonstrují nástroje z původní LTD edice z roku 2019, která je stále ještě dostupná na českém trhu za cenu cca 51500 Kč.

Tagy Fender Fender American Professional Stratocaster 2020 Solid Rosewwod Neck
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY