Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.04.2020 - 00:01

Fender American Performer Raw Ash Stratocaster a Telecaster

Společnost Fender představila v roce 2018 novou edici nástrojů řady American Performer, která se řadí mezi finančně nejdostupnější série vyráběné v kalifornské Coroně. Do evropské distribuce se nyní dostávají nejnovější přírůstky této kolekce, zastoupené modely American Performer Raw Ash Stratocaster a Telecaster, jenž budou dostupné v limitované edici FSR (Fender Special Run).

Oba nástroje s decentním a především nadčasovým designem jsou potaženy tenkou vrstvou saténového polyuretanového laku, nechávajícího plně vyniknout struktuře a výrazné kresbě jasanových korpusů. Zvukovou průraznost jasanového dřeva podporují javorové krky s ořechovým „skunk stripem“ a profilem Modern C.

Menzura činí standardních 25.5 palců, javorový hmatník o radiusu 9.5 palců nese 22 jumbo pražců a nultý pražec ze syntetické kosti široký 42.8 mm. Kytary jsou osazeny single coilovými snímači Yosemite a tradiční elektroniku posiluje obvod Greasebucket, eliminující při stažené tónové cloně ztrátu transparentnosti a síly výstupního signálu.

Ladění obstarávají firemní celokovové vintage strojky ClassicGear, Stratocaster s velkou „sedmdesátkovou“ hlavicí disponuje vibratem Synchronized ukotveným pomocí šesti vrutů a u Telecasteru najdeme klasickou pevnou kobylku s vaničkovou základnou a trojicí mosazných válečkových kamenů. Hardware má chromovanou povrchovou úpravu.

Fendery American Performer Raw Ash Stratocaster a American Performer Raw Ash Telecaster jsou opatřeny bílými třívrstvými pickguardy a součástí dodávky je kvalitní polstrovaný gigbag. Evropské ceny této speciální série se pohybují okolo hranice 1150 eur.

Tagy Fender Fender American Performer Raw Ash Stratocaster Fender American Performer Raw Ash Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY