Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.12.2019 - 00:01

Fender Alternate Reality Tenor Tele

K neobvykle koncipovaným nástrojů z řady Fender Alternate Reality, kterou značka poprvé představila na zimním veletrhu NAMM, se zařadil také model Alternate Reality Tenor Tele. Kompaktní verze se čtyřmi strunami v základním ladění EADG má zkrácenou menzuru na rozměr 22.75 palců a stejně jako ostatní zástupci této edice je vyráběna pobočkou v mexické Ensenadě.

Tvar zmenšeného olšového korpusu krytého polyesterovým lakem ctí koncepci klasického Telecasteru, javorový krk s U-profilem nese hmatník ze stejného materiálu o radiusu 9.5 palců s 21 subtilnějšími pražci a ořechem ze syntetické kosti širokým 31.75 mm.

Do kobylkového segmentu je usazen single coil Tenor Tele Alnico V a stejný typ snímače v užším provedení najdeme v krkové pozici. Tradiční telecasterovské ovládání sestává ze společné hlasitosti, tónové clony a třípolohového nožového přepínače. Struny jsou ukotveny skrz tělo a ladění mají na starost standardní celokovové strojky.

Fender Alternate Reality Tenor Tele je vyráběn v odstínech Lake Placid Blue, Fiesta Red nebo Butterscotch Blonde a cena se na českém trhu pohybuje okolo 11600 Kč včetně měkkého polstrovaného pouzdra. Zvuk tohoto nástroje v klasickém i alternativním ladění přibližuje video s Eugenem Edwardsem, kytaristou doprovodné kapely americké country hvězdy Dwighta Yoakama.

Tagy Fender Fender Alternate Reality Tenor Tele
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY