Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.10.2015 - 00:01

Fender Acoustic Pro a SFX: nová komba pro akustiku

Společnost Fender přichází na trh se zbrusu novou dvojicí dvoukanálových komb určených pro ozvučení akustické kytary a zpěvu. Vybrat si můžete buď výkonnější model Fender Acoustic Pro nebo vybavenější stereo verzi Fender Acoustic SFX disponující kvalitní efektovou jednotkou. Oba aparáty s příjemným retro designem mají skelet vyrobený z lehké ohýbané překližky a jsou osazeny digitálními koncovým stupni s minimálním zkreslením signálu.

Fender Acoustic Pro o výkonu 200 wattů je vybaven dvěma identickými kanály s ovladači hlasitosti, reverbu, basů, výšek a potenciometry Mid-Frequency a Mid-Level pro nastavení parametrických středů. Nechybí tlačítka Phase redukující zpětnou vazbu a konektor sluchátek a Aux In pro připojení externího zdroje zvuku. Oba vstupy jsou duální (kytara/mic) a zapojit do nich lze jak klasický jack tak i symetrický XLR.

Vanička na zadní straně nese síťový spínač se vstupem kabelu, pojistku, přepínač napětí (100/240V), send a return efektové smyčky s volbou citlivosti -20/+4 dB, vstup pro footswitch a XLR Line Out s přepínačem Mic/Line a odpojitelnou zemí. Kombo je osazeno 12-ti palcovým široko spektrálním reproduktorem Fender Special Design s neodymiovým magnetem a tweeterem.

Základní ovládání stereo modelu Fender Acoustic SFX se zesilovačem 2 x 80 W je až na absenci parametrických středů identické jako u předchozí varianty, ale u každého kanálu přibyl potenciometr Effects nastavující vlastnosti vybraných efektů. Uprostřed hlavního panelu je umístěn knoflík Stereo FX Level doplněný prosvícenými LED tlačítky aktivujícími dva typy delaye, chorus a Vibratone.

Zadní panel je opět téměř shodný s modelem Pro, ale vzhledem k implementované efektové jednotce zde nenajdeme ef. smyčku. O přenos zvuku podporovaný systémem SFX (Stereo Field Expansion technology) se stará trojice 8-mi palcových nízko frekvenčních reproduktorů, boční 6-ti palcové repro a horna.

Nové akustické aparáty Fender Acoustic Pro a SFX by se měly na trhu objevit v průběhu listopadu za cenu pohybující se okolo 22 000 Kč (Pro) a 26 000 Kč (model SFX). K oběma kombům je dodáván polstrovaný nepromokavý obal s boční kapsou na kabely a příslušenství.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY