Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 01.02.2022 - 00:01

Fender Acoustasonic Player Telecaster: levnější alternativa amerického modelu

První hybridní Fender Telecaster řady American Acoustasonic se objevil na trhu začátkem roku 2019 a firma s ním slavila jednoznačný úspěch, což vyústilo k následné produkci verzí Stratocaster a Jazzmaster. Nástroje z této kolekce ale nepatří k nejlevnějším, což je dáno použitými technologiemi a v neposlední řadě také výrobou v kalifornské centrále značky. Fender se nyní rozhodl vyjít vstříc i méně majetnějším hráčům a připravil cenově dostupnější model Acoustasonic Player Telecaster, jenž je vyráběn továrnou v mexické Ensenadě a oproti luxusnější variantě má upravenou elektroniku s pozměněným výběrem voicingových modů.

Mexická varianta samozřejmě zachovává konstrukci své předlohy, tedy dutý korpus s mahagonovým základem a topem ze smrku sitka, krk z jednoho kusu mahagonu s profilem Deep Modern C a klasickým ořechovým skunk stripem, připevněný přes ergonomický spoj pomocí čtyř vrutů, a palisandrový hmatník o radiusu 9.5 palců (241 mm), nesoucí kromě 22 středně silných vyšších pražců ořech široký 43 mm.

Identická je i menzura dlouhá 25.5 palců, obdobně byla řešena kobylka s asymetrickou základnou a do hlavice jsou vsazeny osvědčené celokovové ladicí strojky Fender Standard v chromované úpravě. Jak už bylo zmíněno, rozdíly najdeme především u elektroniky, která oproti třem snímačům v amerických verzích využívá duální systém tvořený piezo senzorem Fishman uloženým pod kobylkovým sedlem a šikmo usazený bezšumový kobylkový single coil N4 Noiseless navržený Timem Shawem.

Pravděpodobně v návaznosti na tuto změnu má levnější model s celkem šesti voicingovými mody místo pětipolohového přepínače třípolohový typ kombinovaný s potenciometrem celkové hlasitosti a ovladačem Blend pro plynulý mix těchto akustických a elektrických rejstříků navázaných na nožový switch: pozice 1 – Clean & Fat Telecaster, pozice 2 – Lo-Fi Clean & Crunch, pozice 3 – Small Body & Dreadnought Acoustic.

Opět byl použita patentovaná technologie SIRS (Stringed Instrument Resonance System) a obvod Acoustic Engine napájený 9V baterií, jejíž šachta je umístěna na zadní straně těla. Zvuk elektrických presetů zajišťuje magnetický singl, zatímco piezo snímač se stará o přenos signálu pro akustické zvuky.

Fender Acoustasonic Player Telecaster je na českém trhu dostupný v povrchových úpravách Brushed Black, Butterscotch Blonde, Shadow Burst nebo Arctic White za cenu pohybující se okolo hranice 27200 Kč, což je o cca 18000 Kč méně než u amerických sérií. Součástí dodávky je kvalitní polstrovaný gig bag.

Tagy Fender Fender Acoustasonic Player Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY