Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Acoustasonic Player Jazzmaster

Po nástrojích z kalifornské elektroakustické edice American Acoustasonic přichází Fender s dalším hybridním modelem, tentokrát z finančně dostupnější řady Acoustasonic Player, vyráběné v nově zřízených dílnách v mexické Ensenadě. Verze nesoucí označení Acoustasonic Player Jazzmaster tak v nabídce této produktové série doplňuje už představenou variantu AP Telecaster a na českém trhu je k dispozici v kompletní kolekci, zastoupené čtveřicí nástrojů ve třech paletových odstínech a jedné transparentní burstové úpravě.

Fender Acoustasonic Player JazzmasterOproti originálním a výrazně dražším modelům z edice American Acoustic dostala mexická varianta zjednodušené ovládání prostřednictvím celkové hlasitosti, třípolohového přepínače, potenciometru Blend, jenž volí mezi čistými, akustickými a elektrickými rejstříky. Opět byl použit proprietární Acoustic engin podpořený patentovanou technologií SIRS (Stringed Instrument Resonance System).

Zvuk přenáší dvojice snímačů tvořená kobylkovým magnetickým humbuckerem Fender Acoustasonic Shawbucker kombinovaným s piezo senzorem Fishman a napájení aktivního obvodu obstarává 9V baterie uložená v šachtě na zadní straně dutého mahagonového těla s modifikovanými křivkami pro pohodlnější hru a horní ozvučnicí z masivního smrku sitka.

Herní komfort přináší také ergonomicky tvarovaný spoj šroubovaného mahagonového krku opatřeného profilem Modern Deep-C, palisandrový hmatník s plošším radiusem 12 palců nese 22 užších vysokých pražců, klasické poziční značky a ořech ze směsi Graph Tech TUSQ. Menzura činí 25.5 palců, struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v kobylce s palisandrovou základnou a na hlavici najdeme celokové firemní strojky.

Fender Acoustasonic Player Jazzmaster v barevných provedeních 2-Color Sunburst, Shell Pink, Antique Olive a Ice Blue lze pořídit za cenu pohybující se okolo 29600 Kč včetně gig bagu typu Deluxe 1225. Nástroje jsou z továrny seřízeny na struny Fender Dura-Tone 860CL Coated Phosphor Bronze (.011-.052).

Tagy Fender Fender Acoustasonic Player Jazzmaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY