Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Factory Tour 2023: nahlédněte do dílen Fender Custom Shopu

V prostorách divize Fender Custom Shop, sídlící v kalifornské Coroně, vzniká to nejlepší z produkce ikonické značky. Zatím nejnovější prohlídku těchto dílen zprostředkovává video magazínu Premier Guitar, kterým provází master builder Andy Hicks, jenž před lety působil také v Custom Shopu firmy Gretsch, kde se ujal např. výroby limitované edice Malcolm Young 1963 Jet Firebird G6131.

Tým se zastavil i u legendární Josefiny Campos, která už více než třicet let vyrábí pro Fender snímače, kytarář Austin MacNutt představí jeden ze svých speciálních projektů, Jerry Garcia „Alligator“ Stratocaster v limitované sérii 100 kusů, k vidění je uníkátní Fender Jaguar s korpusem postaveným z 50 tisíc let starého kusu částečně zkamenělého dřeva, zdobeného intarzií z mamutího klu, a Hicks také nastíní tvorbu svého výročního prestižního modelu.

Tagy Fender Fender Custom Shop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY