Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Extravagantní Jackson Pro Series Signature Rob Cavestany Death Angel

Podpisový model Roba Cavestanyho z thrash metalových Death Angel, s netradičním tvarem těla Offset X, kombinujícím křivky Exploreru, SG a Flyingu V, byl doposud dostupný pouze jako jedna z Artist verzí Custom Shopu firmy Jackson, což se samozřejmě projevilo i na ceně. Nyní se výrobce původní CS provedení s produktovým označením X-Stroyer rozhodl zařadit do standardní nabídky pod názvem Jackson Pro Series Signature Rob Cavestany Death Angel. Výrobu dostala na starost indonéská pobočka značky, takže cenovku tohoto nástroje se oproti americké předloze podařilo výrazně snížit.

Průchozí javorový krk dostal grafitové výztuhy, korpusová křídla jsou vyrobena z nyatohu s vlastnostmi blízkými mahagonu, palisandrový hmatník opatřený proměnlivým radiusem 12 – 16 palců nese 24 jumbo pražců, tradiční polohové značky ve stylu žraločích ploutví a také luminiscenční body zapuštěné do horní hmatníkové hrany.

Kytara s fenderovskou menzurou 25.5 palců je osazena dvojicí aktivních humbuckerů EMG – lety osvědčenou kobylkovou variantou EMG 81 a krkovým snímačem EMG HA, ovládaných společným potenciometrem hlasitost a třípolohovým páčkovým přepínačem. Šachta pro 9V baterii napájející obvod je umístěna na zadní straně těla.

Struny kotví v uzamykatelném vibratu Floyd Rose Special s klasickým uchycením bez frézování dutiny těla, doplněném zámky nultého pražce širokými 42 mm a ladění zajišťují firemní celokovové mechaniky. Veškerý hardware má černou povrchovou úpravu.

Extravagantní Jackson Pro Series Signature Rob Cavestany Death Angel lze pořídit v nadčasovém černém laku Satin Black. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 1200 dolarů včetně kvalitního gigbagu, popruhových zámků Dunlop, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Jackson Jackson Pro Series Signature Rob Cavestany Death Angel

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY