Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Explorer Jackson Pro Series Signature Brandon Ellis Kelly

Firma Jackson, patřící pod křídla koncernu Fender, přidala do série Artist nový model s označením Pro Series Signature Brandon Ellis Kelly, postavený pro kytaristu americké death metalové kapely The Black Dahlia Murder. Metalovému žánru odpovídá kromě ostře řezaných tvarů nástroje, inspirovaného Gibsonem Explorer, také design s výraznou grafikou, rychlý profil krku a silný humbucker z produkce Seymour Duncan.

Základ konstrukce tvoří průchozí javorový krk opatřený grafitovou výztuhou, k němuž jsou přilepena korpusová křídla z topolu. Ebenový hmatník s proměnlivým radiusem 12 – 16 palců (cca 305 mm až 406 mm) nese 24 jumbo pražců a pro značku tradiční poziční značky ve tvaru žraločích ploutví, ovšem tentokrát v obráceném gardu. Menzura činí standardních 25.5 palců (648 mm).

Stejně jako řada „osmdesátkových“ superstratů a dalších typů kytar orientovaných na rockové žánry je Ellisův Kelly osazen pouze kobylkovým humbuckerem. V daném případě padla volba na pasivní model Seymour Duncan Parallel Axis s vysokým výstupním signálem, jenž využívá patentovaný dvoupólový systém, magnet Alnico V a posílený vinutí cívek. Výsledkem je jasný artikulovaný tón s dlouhým sustainem, zpěvnými výškami a konkrétními basy. Jednoduché ovládání sestává pouze z potenciometru hlasitosti.

Struny kotví v uzamykatelném dvouzvratném vibratu Floyd Rose 1000, doplněném zámky nultého pražce s šířkou 42.86 mm, do reverzní „hokejkové“ hlavice se zeleným logem jsou vsazeny celokovové firemní ladicí strojky a nechybí popruhové zámky Jim Dunlop Dual-Locking. Veškerý hardware dostal černou povrchovou úpravu.

Lehce extravagantní Jackson Pro Series Signature Brandon Ellis Kelly v designovém provedení Green Crackle, které bylo kromě čelní strany hlavice použito pro veškeré plochy kryté lakem, je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 30000 Kč.

Tagy Jackson Jackson Pro Series Signature Brandon Ellis Kelly

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY