Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Exkluzivní série PRS 58/15 Custom 24 LTD

Firma PRS uvede na trh limitovanou edici svého asi nejznámějšího modelu kytary Custom 24 postavenou z těch nekvalitnějších materiálů, které jsou ve skladech marylandské společnosti k dispozici a osazenou špičkovými snímači PRS 58/15 a inovovaným tremolem GEN III.

Novinka s názvem PRS 58/15 Custom 24 LTD má na základně korpusu z jednoho kusu mahagonu nalepen výběrový javorový plát s výrazným a hustým fládrováním v kvalitě Artist Grade, lepený javorový krk nese hmatník z gabonu, jenž má podobné vlastnosti jako eben a stejným typem dřeva je polepena i hlava nástroje.

Polovina série bude disponovat krkem s plnějším profilem Pattern Regular a druhá část řady subtilnější variantou Pattern Thin. Podobným způsobem jsou rozděleny i barevné verze typických "ptačích" polohových značek z abalonu a pravé perleti - modely s krkem Regular budou mít intarzie v provedení “Blue Purple” Red Abalone a kytary s profilem Thin “Dark Special” Red Abalone.

Kytara je vybavena humbuckery PRS 58/15 a to krkovým 58/15 Bass a kobylkovým 58/15 Treble. Na vývoji snímačů se podílel i zakladatel firmy, designér Paul Reed Smith, který se u tohoto modelu snažil o dosažení identických zvukových vlastností jako mají vintage originály PAF z padesátých let, jenž jsou charakteristické velmi čitelným tónem s pevnými, muzikálními středy.

Ovládání snímačů sestává z potenciometru hlasitosti a tónové clony doplněné push-pull přepínačem rozpojujícím cívky a klasickým třípolohovým switchem. Patentované vibrato PRS Gen III je osazeno masivním bronzovým blokem pro zvýšení sustainu, většími kotevními šrouby a úpravou prošla také lůžka jednotlivých kamenů s optimalizovaným radiusem pro lepší kontakt struny s mechanikou. Ladicí zamykatelné strojky jsou typu PRS Phase III LT.

Limitovaná exkluzivní edice modelu PRS 58/15 Custom 24 LTD bude čítat pouhých 150 kusů a v nabídce se objeví varianty s transparentními laky v decentních odstínech Faded Whale Blue, Black Gold Burst a Charcoal Burst. V každém barevného provedení bude vyrobeno 50 nástrojů.

Tagy PRS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY