Přejít k hlavnímu obsahu
Ewa Farna | Foto Dagmara Szewczuk
redakce - Čt, 02.09.2021 - 12:00

Ewa Farna jako Eva z ráje říká pokušení a zlu jasné ne

Dokážete ve svém životě říkat ve správných chvílích ne? Jasno má zpěvačka Ewa Farna: „Naučit se říkat ne je stěžejní pro to, aby měl náš souhlas váhu. Je to taky důležité pro naše duševní zdraví, pro zachování rovnováhy – pro to, abychom dělali, co nám přijde smysluplné a dokázali byt autentičtí.“ Právě takto uvedla svůj druhý singl No ne z připravovaného alba Umami, na kterém se podílel i náš redaktor Matěj Belko.

Klip se natáčel ve dvou jazykových verzích ve Varšavě. Režie se ujal Adam Romanowski, který se pokusil umělecky nastínit několik výzev dnešního světa – jde o problematická témata, která nás provázejí a je jen na nás, zda-li jim dokážeme nepodlehnout. Symbolicky se tak Ewa objevuje v roli Evy z ráje, která říká pokušení a zlu své jasné ne.

„Odmítla jsem třeba nabídky na foceni pro Playboy, nestala se tváří fastfoodového řetězce, nevystupuji na akcích cenzurované polské státní televize, nepropadla jsem mnohým nástrahám showbusinessu. Věci, kterým jsem řekla ne, je velké množství. Jsem věrná svým hodnotám, abych se sama sobe mohla podívat do očí,“ říká zpěvačka a dodává: „Zjistila jsem, že mě jako člověka víc definuji věci, nabídky, chování, kterým říkám ne, než ty, se kterými souhlasím. To odmítání není většinou vidět, ale často o nás hodně vypovídá.“

Píseň vznikla v rámci song-writing campu v CZ v polsko-česko-švýcarském teamu (Ewa Farna, Tom Oehler, Marcel Prochazka, Karol Wróblewski). Na české verzi textu se kromě Ewy podepsal Tomáš Belko a Martin Chobot. Produkce se ujal švýcarský spoluautor Tom Oehler.

Čemu jako hudebníci říkáte ne vy? Kde je pro vás ta hranice? Podělte se s námi v komentářích.

Tagy Ewa Farna

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY