Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.10.2015 - 00:01

Evropská limitka PRS Fatback 24 Wood Library

Pouze pro evropský trh je určena exkluzivní série nového modelu kytary z dílen firmy Paul Reed Smith. Luxusní PRS Fatback 24 se řadí k nástrojům z unikátní kolekce Wood Library, u které jsou používány ty nejkvalitnější materiály, jenž jsou v marylandských skladech k dispozici.

PRS Fatback 24 vychází z výročního modelu Custom 24 30th Anniversary, ale na rozdíl od něj má silnější korpus převzaný z verze PRS McCarty. Vzhledem k větší mase dřeva byl pro tělo použit lehčí africký mahagon doplněný javorovým topem s výraznou obláčkovou kresbou.

Mahagonový lepený krk se subtilnějším profilem Pattern Thin je osazen ebenovým hmatníkem s 24 jumbo pražci, ozdobnou výložkou a perleťovými značkami v podobě letících ptáků v identickém designu jako u modelu Custom 24 40th Ann.

Nástroj je vybaven dvojicí humbuckerů PRS 85/15, které představují jednu z nejpreciznějších variací na originální PAF snímače z padesátých a šedesátých let. Ovládání sestává z klasického třípolohového switche a potenciometrů volume a tone. Tónová clona navíc rozepíná (push pull) cívky humbuckerů. Hardware ve zlatém chromu sestává z osvědčeného vibrata PRS se šesti šrouby a ladicích zamykatelných mechanik

Limitovaná evropská edice PRS Fatback 24 Wood Library bude vyrobena v počtu pouhých 60 kusů a v nabídce se objeví barevné transparentní odstíny Charcoal Burst, Dark Cherry Sunburst, Fire Red Burst, Faded Whale Blue, Black Gold a Orange Tiger. Pokud byste si chtěli některý z těchto krásných hudebních artefaktů pořídit, tak si připravte nemalý obnos blížící se částce 5 400 Euro.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY