Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.10.2015 - 00:01

Evropská edice akustik Paul Reed Smith SE A10E

Pouze pro evropský trh je určena limitovaná řada akustických kytar Angelus značky Paul Reed Smith, která spadá do finančně dostupnější kategorie nástrojů série SE. Nové modely PRS SE A10E LTD budou dostupné ve čtyřech barevných provedeních Antique White, Cherry Sunburst, Tobacco Sunburst a Vintage Cherry.

Stejně jako u původní série Angelus je korpus evropských limitek vyroben z masivního mahagonu a tvar těla s výřezem spodního rohu (cutaway) umožňuje levé ruce pohodlnější přístup k vyšším polohám. Mahagonový je i krk s palisandrovým hmatníkem osazeným dvacítkou středně silných pražců a typickými značkami letících ptáků.

Kostěný nultý pražec má šířku 42 mm a na poslední poloze naměříme rozteč strun 56 mm, menzura činí 25.25 palce. Kobylka z kosti je uložena do palisandrové základny a o ladění se starají chromované uzavřené strojky PRS SE. Kytara je vybavena piezo snímačem s ovládáním hlasitosti a tónové clony. Oba potenciometry jsou skryty v korpusu, těsně u horní hrany ozvučného otvoru, takže přístup k nim není nijak složitý.

Pokud se poohlížíte po kvalitní akustické kytaře z mahagonového masivu, který nástroji dodává plný zvuk s jasně definovanými hutnými středy a měkkými výškami, navíc vybavené piezo snímačem, tak modely limitované edice Paul Reed Smith SE A10E určitě zařaďte mezi adepty k vyzkoušení. Novinky se už začínají objevovat ve vybraných evropských obchodech a cena nástroje včetně pevného pouzdra se pohybuje pod hranicí 700 Euro.

Tagy PRS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY