Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 13.05.2022 - 00:01

ESI planet 22c: kompaktní karta s technologií Dante

Firma ESI posílila nabídku studiových audio zařízení kompatibilních se síťovým protokolem Dante o model planet 22c, představující kompaktní zvukovou kartu, poskytující dva analogové vstupní a stejný počet výstupních kanálů, navázaných na špičkové převodníky. Finančně přístupná verze tak nabízí nejen prvotřídní zvukovou kvalitu na referenční úrovni, ale také rychlý a spolehlivý přenos velkého objemu hudebních dat.

Karta je vybavena stereofonními AD/DA převodníky BurrBrown PCM1804DB pracujícími s rozlišením 24-bit / 96 kHz a dynamickým rozsahem až 120 dB. Samozřejmostí je lineární frekvenční odezva v rozpětí 20 Hz – 20 kHz či volba signálových úrovní v hodnotách -10 / +4 dB. Jackové symetrické TRS vstupy i výstupy jsou umístěny na čelním panelu a doplněny stavovými a clippingovými diodami.

Na zadní straně našly své místo zmíněné přepínače citlivosti, síťové tlačítko, zdířka 12V DC adapteru a ethernetový konektor, sloužící zároveň pro alternativní napájení prostřednictvím PoE (Power-over-Ethernet) nebo jako rozhraní pro počítače se systémy Windows i Mac, a to prostřednictvím volitelného softwaru DVS (Dante Virtual Soundcard).

Díky tomu je planet 22c ideální pro propojení jakéhokoli analogového zařízení, jako je např. klasický mixážní pult, studiové monitory nebo PA reproduktory, syntezátory či jiné elektronické nástroje, se světem Dante. Vlastnosti a parametry tohoto modelu jej předurčují také pro měření zvuku a další aplikace.

Karta ESI planet 22c s frekvenční podporou 44.1, 48, 88.2, 96 kHz, maximální latencí 1 ms, rozměry 10.5 x 11 x 2.5 cm a hmotností cca 240 g funguje jako ideální rozhraní všude tam, kde je v síti Dante potřeba vysoce kvalitní zvuk, a svou práci zastane při použití v různých prostředích. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo hranice 280 eur, včetně napěťového zdroje.

Tagy ESI ESI planet 22c

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY