Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.02.2019 - 00:01

EQD Black Ash: fuzz/overdrive na bázi Tone Benderu

Butikový výrobce efektů EarthQuaker Devices představil nový fuzz/overdrive nesoucí označení Black Ash, který vychází z vintage modelu Sola Sound Tone Bender. Produkce této speciální edice je limitována počtem dnes už raritních a nedostupných komponent, pocházejících ze starších zásob kytaristy a zakladatele firmy Jamieho Stillmana.

Black Ash disponuje podobně jako původní Tone Bender masivním soundem s plnými basy, robustními středy a čitelnými výškami, ale díky inovovanému obvodu nabídne novinka širší flexibilitu. Kromě výběrových součástek ze současné produkce je okruh osazen také starými svitkovými kondenzátory a uhlíkovými NOS odpory (0.5 W), což se pozitivně podepsalo na muzikálním charakteru a dynamické odezvě tónu.

Ovladač Level má dostatečnou hlasitostní rezervu (standardní nastavení na cca 12 hodin), parametr Fuzz určuje míru gainu počínaje lehkým crunchem až po saturované agresivní zkreslení a potenciometr Top ovlivňuje frekvenční průběh signálu v rozsahu 2 až 10 kHz, takže fuzz lze bez problémů spárovat s různými typy snímačů.

Krabička s proudovým odběrem 20 mA je napájena 9V baterií nebo adapterem, jehož zdířka je stejně jako vstupní/výstupní jacky umístěna na přední straně šasi. Efekt je zapojen v režimu true bypass, ovšem bez použití devítipinového spínače, jenž byl pro tiché přepínání nahrazen klasickým SPST footswitchem typu Carling doplněným elektrickým relé.

Fuzz/overdrive EarthQuaker Devices Black Ash bude vyroben v limitované edici čítající celkem 1 500 kusů a každý efekt je samozřejmě ručně kompletován v dílnách v americkém Ohiu. Cena by se na evropském trhu měla pohybovat okolo 240 eur.

Tagy EarthQuaker Devices EQD EarthQuaker Devices Black Ash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY