Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 04.01.2019 - 00:01

Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit

Epiphone představil nový pololubový model Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit, který je už šestým typem signovaného nástroje dceřiné značky Gibsonu, navrženého pro tohoto bluesového kytaristu. Limitovaná edice vychází z Bonamassova speciálu Gibson ES-355 Semi-Hollowbody Archtop z produkce firemního Custom Shopu.

Stěny polodutého korpusu tvoří tři laminované vrstvy (javor/topol/javor), lepený mahagonový krk s pohodlným D-profilem Slim Taper doplňuje ebenový hmatník s radiusem 12 palců osazený 22 medium-jumbo pražci, obdélníkovými perleťovými značkami a ořechem ze směsi Graphtech Nubone.

Nástroj využívá krkový humbucker Epiphone ProBucker-2 a silnější kobylkovou variantu ProBucker-3 s magnety Alnico II. Snímače, použité také u Bonamassova Epiphonu „Amos“ Korina Flying V, se svým charakterem blíží vintage humbuckerům Gibson PAF z 50. let a jsou ovládány samostatnými hlasitostmi, tónovými clonami s kondenzátory Mallory 150 a třípolohovým přepínačem Switchcraft.

Hardware tvoří pevná kobylka tune-o-matic ABR-1 LockTone kombinovaná s vibratem Bigsby B7 a systémem Vibramate SS pro rychlejší výměnu strun. Ladění obstarávají kvalitní uzavřené strojky Grover Rotomatic s převodem 18:1 a veškeré kovové komponenty mají zlatou úpravu.

Limitovaná série kytar Epiphone Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit bude dostupná v černém lesklém laku Ebony, cena novinky se má pohybovat pod hranicí 1 000 dolarů včetně pevného pouzdra, certifikace a dalšího příslušenství.

Tagy joe bonamassa Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit epiphone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY