Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 13.08.2019 - 00:01

Epiphone Ltd. Ed. Dave Rude Flying V Outfit

Firma Epiphone si připsala do seznamu svých továrních hráčů další muzikantskou personu, kterou je kytarista kalifornské rockové kapely Tesla Dave Rude. Dceřiná společnost Gibsonu postavila podle jeho specifikací signovaný, vizuálně nepřehlédnutelný model nesoucí označení Dave Rude Flying V Outfit. Rude původně oslovil vývojový tým sídlící v Nashvillu s žádostí o výrobu pouze jednoho zakázkového Flyingu, designově založeného na jeho oblíbeném tričku s Tomem Pettym. Značka mu nakonec dodala více nástrojů a obě strany se rozhodly završit spolupráci vydáním limitované edice.

Klasicky tvarovaný korpus je vyroben z exotického dřeva okoume se zvukovými vlastnostmi mahagonu a identický materiál byl použit také na stavbu lepeného krku s pohodlným subtilnějším profilem SlimTaper C. Hmatník z výběrového tvrdého javoru je stejně jako tělo stříkán bílým lakem, nese 22 jumbo pražců a ořech z kompozitu GraphTech, absence polohových značek podtrhuje eleganci tohoto nástroje.

Kytara je vybavena kobylkovým humbuckerem ProBucker TM-3 a krkovou variantou ProBucker TM-2 s magnety Alnico 2, vinutím Elektrisola a kovovými součástmi ze směsi s 18% podílem stříbra. Konstrukce vychází z originálních humbuckerů PAF, kterými Gibson v 50. letech osazoval první generaci kytar s masivním korpusem.

Ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače, společné tónové clony a samostatných potenciometrů hlasitostí s push/pull rozepínáním cívek obou snímačů. Struníku typu stopbar sekunduje pevná kobylka tune-o-matic LockTone s uzamykatelnými pozicemi stavěcích šroubů a ladění mají na starost osvědčené strojky Grover Rotomatic. Veškeré kovové komponenty mají niklovaný povrch.

Epiphone Ltd. Ed. Dave Rude Flying V Outfit bude dodáván v bílém lesklém laku Alpine White kombinovaném s kontrastně působícím červeným dvouvrstvým želvovinovým pickguardem, krytkou šroubu výztuhy na hlavici krku a podložkou výstupního jacku. Cena byla nastavena okolo 800 dolarů včetně speciálního pouzdra EpiLite.

Tagy epiphone Epiphone Ltd. Ed. Dave Rude Flying V Outfit
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY