Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.09.2015 - 00:01

Epiphone LP Joe Bonamassa s vibratem Bigsby

Přední představitel moderního blues, kytarista Joe Bonamassa, se u firmy Epiphone dočkal už svého třetího signovaného modelu Epiphone Ltd. Ed. "2015" Joe Bonamassa Les Paul Standard osazeného vintage vibratem značky Bigsby. Novinka, stejně jako dva předchozí nástroje, vznikala ve spolupráci Bonamassy a kytarářů z vývojových dílen v centrále Epiphonu v Nashvillu.

Mahagonový korpus s javorovým topem je kombinován s mahagonovým krkem s kulatějším profilem 1959, jenž je přesnou kopií oblíbeného Bonamassova Gibsonu Les Paulu Standard z roku 1959. Palisandrový hmatník s 12-ti palcovým radiusem nese 22 pražců medium jumbo.

Podobně jako v případě většiny Bonamassových Les Paulů je i tento Epiphone vybaven skvělými snímači Gibson Burstbucker (Burstbuckery 2 a 3 - krk/kobylka) vyrobených podle receptury starých PAF humbuckerů z konce padesátých let a to včetně rozdílného počtu vinutí na jednotlivých cívkách. Ovládání je klasický Les Paul - třípolohový přepínač plus samostatné potenciometry hlasitostí a korekcí.

Mechaniku tvoří patentovaná kobylka tune-o-matic Lock Tone a místo pevného struníku zde najdeme legendární vibrato Bigsby B70. Uzavřené ladicí strojky s poměrem 18:1 jsou značky Grover. Výstupní jackový konektor má úpravu zabraňující jeho případnému protáčení a kytara je osazena zámky popruhu.

Limitovaná řada signovaného modelu Epiphone "2015" Joe Bonamassa Les Paul Standard Bigsby je vyráběna v černém laku s efektně zbarveným topem v zeleném odstínu Inverness Green a k nástroji je dodáváno luxusní pevné pouzdro a certifikát. Nástroj představuje finančně dostupnou alternativu k mnohem dražším originálům osazeným vibratem Bigsby jako je např. speciální edice Gibsonu LP, vycházející z Bonamassova vintage kousku "The Babe" z roku 1960 (viz. video).

Tagy joe bonamassa
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY