Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 07.04.2022 - 00:01

Epiphone Joan Jett Olympic Special: v jednoduchosti je síla

Joan Jett, americká rocková kytaristka, zpěvačka, skladatelka a hlavní protagonistka kapely Joan Jett & the Blackhearts, je známá především jako interpretka „osmdesátkových“ vypalovaček Bad Reputation, Do You Wanna Touch Me, I Hate Myself for Loving You nebo platinou oceněného hitu I Love Rock 'n Roll, který je cover verzí skladby britských Arrows. Jett je téměř od počátku své kariéry s Blackhearts spojována především s nástroji Gibson Melody Maker, a později i s modely značky Epiphone. Dceřiná firma nashvillské společnosti navázala s muzikantkou opět spolupráci a výsledkem je nová limitovaná edice Epiphone Joan Jett Olympic Special.

Jednoduše koncipovaný nástroj s lehce asymetricky tvarovanými křivkami má stejně jako předloha z produkce Gibsonu mahagonový korpus a krk ze stejného materiálu dostal klasičtější profil Olympic Special. Hmatník z odolného indického laurelu o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo a ořech ze směsi GraphTech široký 43 mm.

Kytara s tradiční gibsonovskou menzurou 24.75 palců disponuje kobylkovým humbuckerem PowerHammer PRO v provedení zebra, usazeném v krémovém rámečku, ovládání sestává z kvalitního hlasitostního potenciometru CTS a páčkového Kill Switch přepínače, který je společně s výstupním jackem Switchcraft upevněn v černém jednovrstvém pickguardu.

Struny kotví v kobylce typu wraparound – v daném případě se jedná o pokročilejší typ s nastavitelnými kameny, využívajícími obdobný systém jako pevná kobylka tune-o-matic, a na malé hlavici najdeme celokovové firemní ladicí strojky. Veškerý hardware je krytý finální vrstvou niklu.

Signovaný Epiphone Joan Jett Olympic Special je dostupný v lehce patinovaném laku Aged Classic White, kombinovaném s černě stříkanou hlavicí, oficiální evropská cena limitky byla nastavena okolo hranice 520 eur. Součástí dodávky je prémiový stylový polstrovaný gig bag, nesoucí podpis muzikantky, která je označována za „královnu rock'n'rollu“ a v roce 2015 byla uvedena do Rock and rollové síně slávy.

Tagy epiphone Epiphone Joan Jett Olympic Special

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY