Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Epiphone Jason Hook M-4 Explorer

Po limitovaném modelu Gibson M-4 Sherman navrženém podle specifikací Jasona Hooka, kytaristy americké metalové party Five Finger Death Punch, přichází dceřiná firma Epiphone s finančně vstřícnější verzí signatury nesoucí označení Epiphone Ltd. Ed. Jason Hook "M-4" Explorer Outfit, tentokrát s červenobílou grafikou inspirovanou kamufláží tanku Sherman.

Mahagonový korpus nástroje s typickými liniemi Exploreru doznal oproti originální předloze dvou změn – horní hrana těla byla lehce zaoblena, což přináší komfortnější usazení pravé ruky a spodní roh dostal kulatý výkroj pro pohodlnější přístup k vyšším polohám hmatníku.

Lepený mahagonový krk se subtilnějším profilem Slim Taper JH Custom a duální výztuhou je osazen hmatníkem z tvrdého jihoamerického dřeva granadillo o radiusu 12 palců, nesoucím 22 masivních pražců super-jumbo a nultý pražec ze směsi U-Rite s šířkou 4.3 cm.

Niklovaný hardware sestává ze struníku LockTone Stopbar, klasické pevné kobylky LockTone Tune-o-matic, ladění obstarávají kvalitní uzamykatelné strojky Grover Locking Mini-Rotomatics a výstupní jack má úpravu zabraňující nežádoucí rotaci a uvolnění konektoru.

Elektroniku tvoří dvojice humbuckerů Seymour Duncan – krková verze SH-1 Vintage '59 a známý kobylkový model SH-4 "JB", které jsou ovládány samostatnými potenciometry hlasitosti, společnou tónovou clonou a třípolohovým páčkovým přepínačem.

Speciální série Epiphone Ltd. Ed. Jason Hook "M-4" Explorer Outfit by se měla na pultech evropských obchodů představit pravděpodobně v červenci za cenu pohybující se pod hranicí 900 eur včetně polstrovaného měkkého pouzdra, certifikace a dalších doplňků.

Tagy epiphone Epiphone Jason Hook M-4 Explorer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY