Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.06.2021 - 00:01

Epiphone Emily Wolfe Signature Sheraton Stealth

Kytaristka Emily Wolfe, označovaná jako „texaský blues-rockový fenomén“, si před deseti lety pořídila standardní pololubový model Epiphone Sheraton, kterého si cení natolik, že na koncertní šňůry mimo USA s sebou vozí raději výrazně dražší Gibson ES-335, aby se oblíbenému Sheratonu při převozu nic nestalo. Muzikantku nyní zařadil Epiphone mezi své tovární hráče a v rámci této akvizice připravil signovanou verzi Emily Wolfe Sheraton Stealth, jež oproti původnímu modelu doznala několika modifikací.

Horní deska těla z laminovaného javoru dostala místo tradičních F-výřezů kosočtvercové otvory „diamond“ odkazující na modelovou řadu Gibson Trini Lopez, nechybí centrální blok z masivního javoru a lepený mahagonový krk nabízí subtilnější profil SlimTaper C. Pro hmatník o radisu 12 palců byl použit indický laurel nesoucí 22 pražců medium jumbo, ořech Graph Tech široký 43 mm, poziční značky z pravé perleti zdobené blesky z abalonu a kromě bílé lemovky také llinky pod strunami E.

Nástroj disponuje dvojicí humbuckerů Epiphone Alnico Classic PRO s cívkami uloženými v plechových krytech a frekvenčně vyrovnaným transparentním zvukem vintage snímačů PAF Gibson. Pozornost byla věnována i kvalitě dvou samostatných ovladačů hlasitosti a společné tónové clony, jejichž potenciometry dodal renomovaný výrobce CTS.

Struny kotví ve struníku stopbar Epiphone LockTone a přes kobylku tune-o-matic LT míří do spolehlivých ladicích strojků Grover Rotomatic, montovaných do hlavice v designovém stylu ‘60s Kalamazoo, který je bližší tvaru hlavic kytar Gibson. Veškeré kovové prvky jsou provedeny ve zlatém chromu s decentní patinovanou úpravou Lightly Aged.

Pololubová signatura Epiphone Emily Wolfe Sheraton Stealth je dostupná v polomatném laku Black Aged Gloss a oficiální evropská cena tohoto kousku se pohybuje okolo hranice 820 eur. Kytara, seřízená z továrny na struny 10/46, je dodávána společně s hybridním pouzdrem Epi-Lite.

Tagy epiphone Epiphone Emily Wolfe Signature Sheraton Stealth

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY