Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektronický kit Roland TD-1DMK V-Drum

Díky emulační platformě V-Drum se elektronické bicí soupravy Roland řadí mezi neoblíbenější produktové řady této nástrojové kategorie. O úspěšnosti edice svědčí i široká nabídka modelů, včetně finančně přístupné "jedničkové" série, která se nyní rozrůstá o kit TD-1DMK, s nímž se firma bude snažit oslovit především začínající hráče.

Sadu tvoří osmipalcový snare PDX-8, basový pad, trojice 6palcových tomů PDX-6A, hi-hat, crash, ride (vše série CY-5) o průměru 10 palců, lehký a mechanicky odolný čtyřbodový stojan a elektronický modul. Basový pad s úchytem na stojanovou nohu je kompatibilní s klasickými pedály a dvoupedály drtivé většiny výrobců.

Tomy a snare (2 zóny – blána, ráfek) mají dvouvrstvé síťkové blány s nastavením tenze, činely jsou dvouzónové a fixní hi-hat nechybí pedál pro „half-open“ mod. Jednoduše ovladatelný modul s kulatým LED displejem a kloubovým adapterem na čep stojanu je vybaven metronomem – bpm 40 až 260, 8 zvuků, 5 rytmů, pro začínající bubeníky slouží 10 výukových režimů a využít lze presety s 15 kity a stejným počtem songů.

Na bocích šasi najdeme USB-B port pro odesílání dat, zdířku napaječe (je součástí dodávky), minijackový vstup Mix In, audio výstup kombinovaný se sluchátky a vstupní trigger konektor DB-25 (Kick, Snare, Tom 1, Tom 2, Tom 3, Hi-hat, Crash 1, Crash 2, Ride, Hi-hat).

Elektronický kit Roland TD-1DMK V-Drum o celkové hmotnosti 17.8 kg zabere při plném rozložení prostor o rozměru cca 1.2 x 1.2 m (výška asi 1.1 m) a je k němu samozřejmě možné dokoupit další komponenty jako např. crashe CY-5, MDY-12, různé typy basových segmentů (KD-9, KD-10, KT-9, KT-10) apod. Ce na setu se v českých obchodech pohybuje pod hranicí 18 000 Kč.

Tagy elektronické bicí Roland Roland TD-1DMK V-Drum

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY